حمل بار از چین حمل خرده بار از چین به ایران و حمل خرده بار از دبی

شرکت بازرگانی وانیکس خدمات حمل بار از چین ، حمل خرده بار از چین و حمل خرده بار از دبی را ارائه می‌دهد. به این دلیل که حمل بار از چین و حمل خرده با از چین و دبی به ایران با ته لنجی و بدون گمرک صورت می‌گیرد، این نوع واردات و حمل بار می‌تواند سود زیادی را نصیب شما کند. برای حمل بار از چین و دبی و حمل خرده بار از چین و دبی با شرکت وانیکس تماس بگیرید. تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

واردات کالا با وانیکس تلفن :  ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰  – ۰۹۱۹۴۷۹۴۶۶۷

حمل خرده بار از چین به ایران
حمل خرده بار از چین به ایران

تلفن : ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰

واردات از چین

خرید از چین

خرید از علی بابا

خرید یوان چین

آموزش واردات از چین

برای حمل بار از چین و دبی و حمل خرده بار بدون گمرک با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۹۱۹۴۷۹۴۶۶۷۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰

برای واردات کالا از چین با وانیکس در سریع‌ترین زمان و با کمترین هزینه کلیک کنید.

روش‌های حمل بار از چین به ایران

شاید در نگاه اول و پس از از آنکه تصمیم به وارد کردن کالا از چین داشته باشید، فرآیند و مدت زمان حمل بار از چین به ایران پیچیده و کسل کننده به نظر برسد. این کاملا طبیعی است زیرا شما هیچ اطلاعات و تخصصی درباره روش‌های حمل و نقل کالا آن هم از کشور چین ندارید. البته این موضوع را فراموش نکنید که انتخاب یک شرکت باربری ایده‌آل که سوابق درخشانی دارد، بسیار در رسیدن به موقع محموله از چین به ایران کمک خواهد کرد.

در شرکت‌های حمل و نقل، محموله و بسته‌های سفارشی واردکنندگان از چین به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. بهترین روش حمل و نقل بسته به تراکم، وزن و نوع بار و عوامل مختلف دیگر تعیین می‌شود. ابتدا باید روش مناسب باربری را که نیاز به کمی دانش و تخصص دارد را پیدا کنید. به طور کلی چهار روش حمل کالا از چین به ایران وجود دارد. روش حمل و نقل هوایی، دریایی، ریلی و از طریق پست.

روش‌های حمل بار از چین به ایران
روش‌های حمل بار از چین به ایران

البته آنچه که اهمیت دارد، فاصله جغرافیایی بین ایران و چین است. این فاصله زیاد باعث شده تا بهترین و مورد اعتمادترین روش‌ها حمل و نقل دریایی، هوایی و ریلی باشد. واردات از چین به ایران در سال‌های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است. از آنجایی هم که چین اکنون بزرگترین تامین کننده کالاهای تولیدی ایران است، هر دو کشور به دنبال روش‌های آسان‌تر برای حمل و نقل کالا هستند.

برای خرید از چین با وانیکس در سریع‌ترین زمان و با کمترین هزینه کلیک کنید.

بنادر جنوب کشور، کلید ورود کانتینرهای چینی به ایران هستند و در طول یک ماه ممکن است چندین کشتی و کانتینر چینی کالاهای مورد نیاز واردکنندگان و تولیدکنندگان ایرانی را به دست‌شان برساند.

هر کدام از روش‌های حمل و نقل کالا از چین به ایران به خاطر شرایط و همچنین میزان حجمی که حمل می‌کنند، هزینه و شرایط متفاوتی دارند. هیچ یک از این روش‌ها بر یکدیگر برتری ندارند و هر کدام برای نیازها و انواع بار استفاده می‌شوند.

مدت زمان حمل بار از چین به ایران با کشتی

حمل و نقل دریایی از چین به ایران یکی از محبوب‌ترین روش‌های حمل و نقل است. حمل و نقل دریایی کمی پیچیده به نظر می‌رسد و نیاز به دانش فنی لازم دارد. بازرگانان بین‌المللی به دلیل هزینه کمتر، حجم محموله بیشتر و گزینه‌های FCL یا LCL دوست دارند از حمل و نقل دریایی استفاده کنند. FCL بار کامل است و همه فضای یک کانتینر پر می‌شود. اما بار LCL همه فضای یک کانتینر را پر نمی‌کند و حجم آن کمتر از یک بار کامل است.

حمل و نقل دریایی به خاطر انتقال حجم زیادی از بار همواره مورد استقبال واردکنندگان و تاجران قرار می‌گیرد. از طرفی هم همیشه یکی از بهترین راه‌ها برای حمل بار از چین به ایران به شمار می‌رود. البته باید به این نکته مهم اشاره کنیم که مدت زمان حمل بار از چین به ایران با کشتی بین ۲۰ تا ۳۵ روز طول می‌کشد.

مدت زمان حمل بار از چین به ایران با کشتی به چه عواملی بستگی دارد؟

زمان بیان شده به عوامل مختلفی مثل پر شدن کانتینرها، ترخیص کالا در بنادر چین و ایران و گاهی هم به مجوز خروج کالا بستگی دارد. برای مثال برخی از کالاهای خاص مثل مواد گیاهی و دارویی ترخیص آن‌ها بیشتر زمان می‌برد.

برای واردات از دبی با وانیکس در سریع‌ترین زمان و با کمترین هزینه کلیک کنید.

 جالب است بدانید اگر کسی قصد وارد کردن خرده بار از چین آن هم با کشتی را داشته باشد، باید منتظر بماند تا ظرفیت یک کانتینر تکمیل شود. یعنی در صورت تکمیل نشدن، کانتینر چینی به مقصد ایران حرکت نمی‌کند.

مدت زمان حمل بار از چین به ایران با کشتی به چه عواملی بستگی دارد؟
مدت زمان حمل بار از چین به ایران با کشتی به چه عواملی بستگی دارد؟

در چنین شرایطی شخص واردکننده می‌تواند با چند تاجر دیگر آشنا شود و برای انتقال سریع بار خود آن‌ها را متقاعد کند که ظرفیت یک کانتینر را تکمیل کنند. این موضوع نیز اهمیت دارد که بار‌های سفارشی تقریبا مشابه باشند تا شرایط قرارگیری آن‌ها در یک کانتینر نیز وجود داشته باشد.

عنصر مهم دیگر زمان است که می‌تواند در انتخاب مسیر تاثیر بگذارد. اگر به دنبال روشی هستید که در سریع‌ترین زمان محموله سفارشی شما را از چین به ایران ارسال کند، باید در نظر داشته باشید که از نظر دریایی هم چین به فاصله زیادی از ایران واقع شده است.

اما حمل و نقل دریایی بار روشی کاملا مقرون به صرفه و ایمن است که بیشتر شرکت‌های باربری بین‌المللی آن را توصیه می‌کنند. علاوه بر به صرفه بودن محدودیت حجمی ندارد و برای هر میزان بار امکان ارسال با کشتی وجود دارد. نوع کالای شما تعیین کننده نوع مسیر است. برخی از کالاها بهتر است از طریق دریا حمل شوند.

شانگهای بزرگ‌ترین بندر تجاری چین است. پس از آن هم بندر شنژن، هنگ کنگ، گوانجو و نینگبو جز بنادر معروف چین برای صادرات کالا هستند. در ایران هم کانتینرهای چینی به بندر شهید رجایی بندر عباس، بندر بوشهر و خرمشهر ارسال می‌شوند. جالب توجه که بندر شانگهای جز دورترین بنادر چین به ایران و نزدیک‌ترین آن بندر هنگ کنگ است.

مدت زمان حمل بار از چین به ایران با هواپیما

یکی دیگر از روش‌های مرسوم برای تاجران و واردکنندگان، حمل کالا با هواپیما است. این یکی از سریع‌ترین روش‌ها به شمار می‌رود. اما نکته مهمی که در این روش وجود دارد، محدودیت در حجم و نوع بار است. یعنی یک واردکننده هر نوع محموله‌ای را نمی‌تواند با هواپیما حمل کند، به خصوص بارهایی که شامل مواد شیمیایی و در کلاس خطر بالا قرار گیرند.

مدت زمان حمل بار از چین به ایران با هواپیما با توجه به عوامل مختلف می‌تواند بین ۷ تا ۱۰ روز کاری باشد. درست است که مسیر هوایی چین به ایران حدود ۱۰ ساعت و نیم طول می‌کشد، اما ارسال بار با هواپیما نیازمند تکمیل شدن چندین فرآیند است. علاوه بر سرعت بالا، امنیت کالای شما بهتر و بیشتر می‌شود. اگر بارهای سفارشی شما در گروه کالاهای با ارزش و کم حجم است و از طرفی هم باید در زمان کمی به مشتریان خود برسانید، انتقال آن با هواپیما بهترین روش خواهد بود.

مدت زمان حمل بار از چین به ایران با هواپیما
مدت زمان حمل بار از چین به ایران با هواپیما

انواع حمل کالا از چین هوایی

دو نوع محموله هوایی داریم، محموله عمومی و محموله ویژه. هزینه حمل و نقل هوایی بر اساس وزن و حجم کالا محاسبه می‌شود که عامل مهمی است. عوامل دیگری نیز بر هزینه و مدت زمان تحویل بار با هواپیما تأثیر می‌گذارد. عواملی مثل شرکت هواپیمایی و خدماتی که ارائه می‌دهند و در انتها مراحل اداری ترخیص بار در فرودگاه نیز روی زمان تحویل موثر است.

فرودگاه‌های شهرهای بزرگ چین مانند شنژن، پکن، شانگهای و گوانگجو همواره به سمت ایران خدمات باربری ارائه می‌دهند.  مقصد آن‌ها هم به فرودگاه امام در تهران، فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد در مشهد، فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب در شیراز و فرودگاه شهید مدنی تبریز است. شرکت‌های هواپیمایی ماهان، قطر ایر و امارت نیز خدمات باربری هوایی دارند. جالب است بدانید که هزینه خدمات باربری شرکت‌های هواپیمایی داخلی در مقایسه با شرکت‌های خارجی ارزان‌تر است.

مدت زمان حمل بار از چین به ایران با قطار

این یک روش حمل و نقل راحت بین شهرها و کشورها است. امنیت این روش بسیار بالاست. حمل و نقل ریلی می‌تواند برای بارهای سنگین و حجیم استفاده شود. از آنجایی هم که چین عنوان یکی از بزرگترین تامین‌کننده‌ها را در جهان از آن خود کرده، روش‌های متعددی را برای رفاه بیشتر واردکنندگان روش‌های حمل و نقل کالا از این کشور فراهم کرده است. مسیرهای ریلی چین به گونه‌ای طراحی شده که امکان ارسال بار از شهرهای بزرگ به مقاصد اروپایی و آسیایی وجود دارد.

مدت زمان حمل بار از چین با ایران با قطار
مدت زمان حمل بار از چین با ایران با قطار

مدت زمان حمل بار از چین به ایران با قطار حدودا ۲ هفته اعلام شده است. این روش به نسبت روش دریایی سریع‌تر است و امکان حمل کالاهای با حجم بالا نیز وجود دارد. در مقایسه با حمل و نقل جاده‌ای، حمل و نقل قطار مصرف سوخت کمتری دارد.

به این ترتیب می‌توانید حجم بار زیادی را حمل کنید. حمل و نقل ریلی برای مسافت‌های طولانی‌ مقرون به‌صرفه‌تر و بیشتر برای وارد کردن کالاهایی که حجم بالایی دارند، ایده‌آل است.

مدت زمان حمل بار از چین به ایران با پست

هر چند که امکان ارسال بار از طریق شرکت‌های اکسپرس بین‌المللی برای ایرانیان وجود ندارد، اما واردکنندگان می‌توانند محموله‌های جزیی خود را از طریق چاینا پست به ایران ارسال کنند. البته به این موضوع توجه داشته باشید که ارسال بارهای تجاری از پست چین به پست ایران باز هم مستلزم عبور از گمرک و فرآیند ترخیص کالا خواهد شد. مدت زمان حمل بار از چین به ایران با چاینا پست، بین ۷ تا ۱۰ روز کاری و هزینه ارسال با توجه به ابعاد، حجم و نوع کالا متفاوت است.

مدت زمان حمل بار از چین به ایران با پست
مدت زمان حمل بار از چین به ایران با پست

وانیکس همه مراحل حمل بار از چین را برای شما آسان می‌کند

وانیکس یک شرکت وارداتی معتبر در ایران است که با سال‌ها تجربه می‌تواند به افراد علاقه‌مند در این حوزه کمک کند. مهم نیست که شما چقدر سرمایه داشته باشید تا بتوانید مجموعه‌ای از کالاهای مورد نیاز خود را از چین وارد کنید. با هر میزان سرمایه‌ای می‌توانید کسب و کار خود را راه بیندازید.

این شرکت از صفر تا صد همه فرآیند واردات را از سفارش، حمل و نقل، گمرکی و ترخیص کالا را به عهده می‌گیرد. پس از ثبت سفارش برای اطمینان خاطر سفارش‌دهندگان به آن‌ها چک تضمینی ارائه می‌دهد.

برای حمل خرده بار از چین بدون گمرک با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

بهترین راه برای حمل خرده بار از چین به ایران چیست؟

چندین گزینه وجود دارد و هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. تعیین بهترین گزینه برای شرایط شما کاملاً به نیازهای خاص شما بستگی دارد. به منظور انتخاب آگاهانه، لیست گزینه های زیر و خلاصه ای از مزایا و معایب منحصر به فرد آنها را مطالعه کنید.

ارسال خرده بار از چین به پست ایران

یکی از بهترین گزینه‌ها برای کسانی که قصد سفارش و حمل خرده بار از چین به ایران را دارند، ارسال محموله با پست است. البته تاجرانی که خارج از ایران هستند می‌توانند با اعتماد به شرکت‌های پست سریع یعنی DHL، UPS یا FedEx محموله‌های خود را ارسال کنند. اما برای ایرانیان به خاطر تحریم امکان ارسال محموله از طریق این شرکت‌ها وجود ندارد. در این صورت ایرانیان می‌توانند مرسولات خود را از طریق پست چین به پست ایران ارسال کنند.

ارسال خرده بار از چین به پست ایران
ارسال خرده بار از چین به پست ایران

این روش برای حمل خرده بار از چین به ایران مناسب است و گاهی اوقات هزینه گمرکی نیز از فرد ارسال کننده دریافت نمی‌شود. اما در صورتی که روی بسته ارسالی و فاکتور آن قرارداد تجاری قید شود، هزینه گمرک باید پرداخت شود.

هزینه ارسال بار نیز بر اساس وزن و ابعاد است. علاوه بر این، زمان تحویل می‌تواند بسیار متفاوت باشد. در بهترین حالت، تحویل می‌تواند بین ۷ تا ۱۰ روز کاری زمان ببرد. اگر بخواهیم از مزایای این روش؛ به صرفه بودن، حمل سریع، امکان استفاده از شرایط معافیت‌های پستی، ترخیص آسان کالاها و در انتها امکان رهگیری مرسوله‌ها به صورت آنلاین است. یعنی از زمانی که کالاهای سفارشی شما در سرویس چاینا پست ثبت شود تا زمانیکه به پست ایران برسد به راحتی قابل رهگیری است.

ارسال خرده بار از چین به ایران با هواپیما

دومین روشی که می‌توانید حمل خرده بار از چین به ایران داشته باشید با هواپیما است. به ویژه زمانی که کالاهای سفارشی شما با ارزش و البته گاهی هم بزرگ باشد. سپس ارسال بار با هواپیما گزینه مناسبی خواهد بود. از مزیت‌های ارسال بار جزیی یا بار با حجم زیاد با هواپیما این است که محموله در سریع‌ترین زمان ممکن به دست واردکننده می‌رسد. علاوه بر آن، در روش هوایی تامین امنیت و سالم رسیدن محموله‌های باری شما بیش از هر روش دیگری است. زمان تحویل کالا حتی در صورت تاخیر باز هم در زمان معین انجام می‌گیرد.

ارسال خرده بار از چین به ایران با هواپیما
ارسال خرده بار از چین به ایران با هواپیما

یعنی ممکن است که در زمان پرواز هواپیما تاخیر داشته باشد، اما نهایت در ساعت‌های دیگر پرواز صورت می‌گیرد. حمل و نقل هوایی سریع‌ترین راه برای جابجایی محموله است، به ویژه زمانی که مقصد ارسالی دور باشد. چین به فاصله زیادی از ایران واقع شده و ارسال هوایی بار هم حداقل ۱۰ ساعت و ۳۵ دقیقه زمان می‌برد.

جالب است بدانید که هواپیماها می‌توانند تقریباً به هر مقصدی در جهان برسند. پرواز در بالای مناطق حمل و نقل شلوغ، آنها را قادر می‌سازد تا به نقاط تحویل چالش‌برانگیز برسند که سایر روش‌های حمل و نقل نمی‌توانند به آنها دسترسی داشته باشند. بنابراین زمانی که خرده بار سفارشی شما از یک تامین کننده چینی باید در اسرع وقت به دست‌تان برسد، ارسال بار با هواپیما راحت‌تر از سایر روش‌ها عمل خواهد کرد.

علاوه بر آن از اقدامات امنیتی و ترخیصی سریع کالاهای وارداتی در فرودگاه امام نیز بهره‌مند می‌شوید. در فرودگاه امام همه فرآیند ترخیص کالا به صورت کاملا مکانیزه انجام می‌گیرد و میزان تاخیر در زمان تحویل کالا بسیار کمتر از سایر روش‌هاست. مراحل ترخیص سریع افسران گمرکی آنها را قادر می‌سازد تا کالاها را برای حمل و نقل در کسری از زمان سایر سیستم‌های تحویل، بازرسی و تأیید کنند.

با استفاده از حمل و نقل هوایی، می‌توانید از روش‌های امنیتی سختگیرانه فرودگاه بهره‌مند شوید که خطر سرقت را از لحظه ورود کالا به مرکز، در طول پرواز و پس از رسیدن به فرودگاه مقصد کاهش می‌دهد.

 در حالی که این یک روش بسیار ایمن برای جابجایی کالاهای حتی شکننده است، معمولاً می‌بینیم که حمل و نقل هوایی به بسته‌بندی کمتری نسبت به سایر روش‌های حمل و نقل برای کاهش محدودیت وزن نیاز دارد. بنابراین، این روش هم مقرون به صرفه و هم کارآمدتر از سایر روش‌ها برای انتقال سفارش‌های در حجم کم یا زیاد است.

ارسال خرده بار از چین به ایران از طریق حمل و نقل دریایی

حمل و نقل از طریق دریا و کشتی یک راه انعطاف‌پذیر برای حمل خرده بار از چین به ایران است. البته باید این موضوع را در نظر بگیرید که این روش معمولا برای واردکنندگانی که قصد دارند به صورت کلی از تامین‌کنندگان چینی کالا خریداری و سپس آن‌ها را وارد ایران کنند، به صرفه‌تر خواهد بود.

 ارسال بار با کشتی از چین به ایران با استفاده از کانتینرهای دریایی صورت می‌گیرد. اگر میزان بار سفارشی شما به اندازه یک کانتینر باشد اصطلاحا به آن fcl گفته می‌شود. اگر هم سفارش شما به صورت خرده‌بار باشد، در گروه lcl قرار می‌گیرد.

ارسال خرده بار از چین به ایران از طریق حمل و نقل دریایی
ارسال خرده بار از چین به ایران از طریق حمل و نقل دریایی

در صورتی که میزان بار سفارشی کمتر از یک تن باشد، فرد سفارش دهنده باید یک کانتینر اجاره کند و هزینه کلی اجاره را بپردازد. بنابراین برای حمل بارهای جزیی از چین به ایران آن هم از طریق دریا پیشنهاد می‌کنیم که با گروهی از واردکنندگان ارتباط بگیرید و با کنار هم قرار دادن محموله‌های خود یک کانتینر را با هم اجاره کنید.

در این صورت مجبور نیستید که به تنهایی هزینه یک کانتینر را بپردازید. زمان تحویل خرده بار از چین به ایران با کشتی حدود ۳۰ تا ۳۵ روز زمان می‌برد. اگر قصد واردات کالاهای خاص را از چین داشته باشید، ممکن است بخواهید حمل و نقل دریایی را در نظر بگیرید. کانتینرها را برای امنیت بیشتر به خوبی مهر و موم و خدمه به طور مرتب محموله را در طول سفر کشتی بازرسی می‌کنند.

روزانه میلیون‌ها کانتینر برای رساندن کالاهای سفارشی به هر نقطه از جهان روی دریا فعالیت می‌کنند. حدود ۷۱ درصد از کره زمین را آب تشکیل می‌دهد و قرن‌هاست که حمل بار با کشتی انجام می‌گیرد. بنابراین اگر زمان برای یک واردکننده ایرانی اهمیت نداشته باشد، حمل خرده بار از چین به ایران با کشتی می‌تواند گزینه مناسب و مقرون به صرفه‌ای محسوب شود.

استفاده از یک فوروادر برای حمل خرده بار از چین به ایران

همانطور که می‌دانید واردات از کشور چین به همه نقاط جهان زیاد است. خواسته‌ها و نیازهای شما نیز در این که کدام روش واردات بهترین است، نقش دارد. علاوه بر این، باید مدارک لازم را به گمرک ارائه دهید. اکثر شرکت‌ها استفاده از حمل و نقل مناسب را انتخاب می‌کنند. یعنی آن‌ها با اتکا به شرایط فرد واردکننده، میزان و اندازه سفارش‌ها بهترین روش حمل و نقل را در نظر می‌گیرند.

یک فورواردر خوب در همه زمینه‌ها خیال شما را راحت می‌کند و می‌تواند ارزا‌ن‌ترین یا شاید کارآمدترین روش را به شما پیشنهاد دهد. علاوه بر این، یک فورواردر تمام اقدامات مربوط به واردات کالای شما مانند پیگیری، ردیابی و ترخیص را انجام می‌دهد. ترخیص کالا از گمرک به این معناست که فورواردر مسئولیت پرداخت حقوق ورودی و غیره را بر عهده دارد و همه موارد را بررسی می‌کند تا کالا به دست شما برسد.

استفاده از یک فوروادر برای حمل خرده بار از چین به ایران
استفاده از یک فوروادر برای حمل خرده بار از چین به ایران

فورواردر نحوه بارگیری کالاهای سفارشی را بررسی می‌کند. در حین حمل و نقل انواع آسیب‌ها ممکن است رخ دهد. یک فورواردر از طرف شما محموله را بررسی می‌کند. در صورتیکه بار مشکل داشته باشد به شرکت حمل و نقل و بیمه اطلاع می‌دهد.

همچنین یک فورواردر در صورت نیاز، ذخیره‌سازی و انتقال کالاهای شما را انجام می‌دهد. آن‌ها در این شرایط با شرکت حمل و نقل تماس می‌گیرند و مکان مناسبی برای ذخیره‌سازی کالاهای شما در نظر می‌گیرند. یک فورواردر مستقر منابع لازم برای رسیدگی به شرایط پیش‌بینی نشده مانند حمل و نقل مجدد یا تأخیر در زمان تحویل کالا را هم دارد. او با پیش‌بینی همه موارد اقدام به ارسال خرده بار از چین به ایران می‌کند.

در بازار امروز، قراردادها برای قابلیت اطمینان و محدود کردن مسئولیت ضروری هستند. واردکنندگان به جای امضای قرار داد با سه شرکت مختلف، می‌توانند همه فرآیند را به فورواردر بسپارند و تنها یک قرارداد را امضا کنند.

حمل خرده بار از چین به ایران با وانیکس

اگر صاحب کسب و کاری هستید و مایلید که یک واردات جزیی از چین داشته باشید، وانیکس در این راه می‌تواند به شما کمک کند. این شرکت وارداتی معتبر با فراهم کردن شرایط مناسب، واردات جزیی از چین را نیز در کمترین زمان ممکن مهیا کرده و برای جلب اعتماد افراد پس از ثبت سفارش به آن‌ها چک تضمینی ارائه می‌دهد. با اعتماد به وانیکس دیگر نیازی به گذراندن مراحل و فرآیند واردات، آشنایی با انواع تامین‌کنندگان و شرکت‌های حمل و نقل نخواهید داشت.

حمل دریایی خرده بار از چین: بهترین روش انتقال خرده بار از کشور چین به ایران

کشورهای ایران و چین تا کنون همکاری‌های بسیاری را به عنوان دو دوست با هم داشته‌اند. این همکاری‌ها در زمینه‌های بسیار گوناگونی هم‌چون واردات موبایل از چین، واردات قطعات خودرو و حمل دریایی خرده بار از چین بوده‌اند. هم اکنون حجم مراودات اقتصادی میان ایران و کشور‌ چین به بیش از میلیون‌ها دلار می‌رسد و شایان ذکر است که از این نظر شرایط بسیار خوبی در هر دو کشور حاکم است. کشورهایی که قوی‌ترین اقتصاد دنیا را دارند کشورهای چین و آمریکا هستند.

کشور ما هم اکنون نیازمند کالاهای مختلفی است و جهت تامین آن‌ها اقدام به واردات از کشورهای دیگر کرده است. بخش بزرگی از کالاهای وارداتی به ایران چینی هستند. جهت حمل خرده بار از کشور چین به ایران شما راه‌های گوناگونی پیش رو دارید. با این حال حمل دریایی خرده بار از چین به ایران بهترین و مرسوم‌ترین راه واردات از کشور چین بوده که هم اکنون اکثر بازرگانان و واردکنندگان کالا جهت حمل و نقل بار خود از این روش استفاده می‌کنند. در ادامه مطالبی درباره حمل و نقل دریایی خرده بار برای شما بیان می‌کنیم.

در ادامه، مطالب زیر را برای شما بیان می‌کنیم:

 • به چه دلیل روش حمل و نقل دریایی خرده بار از چین به کشور ایران پیشنهاد می‌شود؟
 • حمل دریایی خرده بار از چین با وانیکس

به چه دلیل روش حمل و نقل دریایی خرده بار از چین به کشور ایران پیشنهاد می‌شود؟

امروزه بخش وسیعی از محصولاتی که وارد کشور شده‌اند، از راه دریا منتقل شده‌ و هم اکنون به دست ما رسیده‌اند. کافیست نگاهی به آمارها بیندازید، مشاهده خواهید کرد که حمل و نقل از راه دریا یکی از بهترین راه‌ها جهت جابجایی هر نوع بار از جمله خرده بار است. سالانه بیش از هزار تن محموله از کشورهای گوناگون از راه دریا وارد بنادر کشورمان می‌شود.

به صورت کلی حمل و نقل از راه دریا از چین به کشور ایران دارای مزیت‌های بسیاری است و به همین دلیل به دیگران هم بسیار پیشنهاد می‌شود. حمل خرده بار از راه دریایی هزینه به مراتب کمتری نسبت به حمل خرده بار از راه هوایی دارد.

به چه دلیل روش حمل و نقل دریایی خرده بار از چین به کشور ایران پیشنهاد می‌شود؟
به چه دلیل روش حمل و نقل دریایی خرده بار از چین به کشور ایران پیشنهاد می‌شود؟

 

این امر کاملا صحیح است که حمل خرده بار از راه هوایی بسیار سریع‌تر انجام می‌گیرد اما هزینه آن چندین برابر است. اگر شما به دنبال یک روش اقتصادی و همین‌طور مطمئن جهت انتقال خرده بار هستید، مطمئنا حمل و نقل از راه دریایی از چین به کشور ایران همان روشی است که به دنبال آن هستید و به آن نیاز دارید.

بر اساس بررسی‌های انجام شده شما می‌توانید در روش حمل و نقل دریایی حجم بسیار بیشتری از محصولات را به کشور وارد کنید. یک کشتی باربری می‌تواند یک محموله چند صد تنی را نیز منتقل کند و جهت واردات کالا در حجم بالا، این روش بسیار پیشنهاد می‌شود. با توجه به مزیت‌های بسیاری که در این روش انتقال کالا نهفته است، تعداد زیادی از واردکنندگان و بازرگانان ترجیح می‌دهند واردات خود را از راه دریا و با کشتی به انجام برسانند.

 حمل دریایی خرده بار از چین با وانیکس

در این مطلب مباحثی در رابطه با حمل و نقل دریایی خرده بار از کشور چین به ایران برای شما بیان کردیم. اگر قصد دارید جهت حمل و نقل دریایی خرده بار خود از کشور چین به ایران از کارشناسان در این زمینه کمک بگیرید، توصیه می‌کنیم به یک مجموعه وارداتی و بازرگانی معتبر و کاردان مراجعه کنید. علاوه بر اعتبار، باید اطمینان حاصل کنید که آن شرکت کارمندان کاربلد و حرفه‌ای داشته و واردات کالای شما را بیمه می‌کند.

از جمله مجموعه‌های وارداتی و بازرگانی که نه تنها معتبر بوده و از کارمندانی متخصص برخوردار است بلکه واردات شما را بیمه می‌کند، می‌توان به مجموعه معتبر وارداتی و بازرگانی وانیکس اشاره کرد. این مجموعه با سال‌ها تجربه در زمینه واردات هم اکنون آماده ارائه خدمات به شما مراجعه کنندگان عزیز است.

همین‌طور این مجموعه جهت ضمانت یک چک تضمینی به شما می‌دهد تا خیال شما را بابت همه چیز راحت کند. از جمله خدمات این مجموعه معتبر و با تجربه می‌توان به واردات کالا از چین، واردات کالا از دبی، حمل خرده بار، انبارداری در دبی و انبارداری در کشور چین اشاره کرد.

حمل خرده بار از دبی

برای حمل خرده بار از دبی بدون گمرک با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

دبی به مقصد نهایی بسیاری از واردکنندگان ایرانی تبدیل شده است. دلایل متعددی وجود دارد که این شهر را برای داشتن یک روند تجاری موفقیت‌آمیز که واردات یک بخش از آن است، تبدیل می‌کند. کافی است که افراد کمی روند واردات حمل خرده بار از دبی را یاد بگیرند و پس از آن هم سرمایه کافی برای راه‌اندازی تجارت داشته باشند، این شهر به دلیل موقعیت استراتژیک و ارتباط اقتصادی مسالمت‌آمیز با کشورهای غربی، شرایط را برای واردات و تامین محصولات مورد نیاز هر کسب و کار فراهم کرده است. در ادامه با حقایقی که درباره حمل خرده بار از دبی بدانید آشنا می‌شوید.

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

روش‌های مختلفی برای حمل بار از دبی وجود دارد. روش زمینی، دریایی و هوایی. LCL حالت ایده‌آل برای حمل و نقل است، زمانی که مشتریان محموله کافی برای جا دادن یک کانتینر باری بزرگ ندارند.

معمولا حمل بار جزیی از دبی به صورت دریایی و با استفاده از کانتینرهای کشتی جابه جا می‌شود. حال در ادامه و در این بخش از مجله وانیکس قصد داریم بیشتر شما را با فرآیند حمل خرده بار از دبی و اینکه چه مراحل و مزایایی دارد، صحبت کنیم.

کمی درباره حمل خرده بار از دبی بدانید

کمی درباره حمل خرده بار از دبی بدانید
کمی درباره حمل خرده بار از دبی بدانید

از آنجایی که محموله‌های LCL کمتر از یک کانتینر حمل و نقل کامل ۲۰ یا ۴۰ فوتی را پر می‌کنند، این محموله‌ها با محموله‌‌های دیگر گروه‌بندی می‌شوند. به همین دلیل است که محموله‌های LCL گاهی اوقات محموله‌های گروهی نیز نامیده می‌شوند. این یک سرویس مقرون به صرفه است، زیرا مشتریان را از رزرو کانتینر کامل نجات می‌دهد.

برای واردات کالا بدون گمرک کلیک کنید

از آنجایی که دبی در مسیر کوتاهی از ایران واقع شده و بسیاری هم این شهر را برای واردات انتخاب می‌کنند، حمل خرده بار از این شهر نیز کاملا مرسوم است. از طرفی هم قوانین مالیاتی و عوارض خروج کالا از دبی و به طور کلی قوانین ملموس صادارت در این شهر باعث می‌شود تا بسیاری برای واردات خرده بار به دبی روی بیاورند. حالا در ادامه به مزایای حمل خرده بار آن هم از شهر دبی می‌پردازیم.

مزایای حمل خرده بار از دبی چیست؟

 • مزایای حمل خرده بار از دبی چیست؟
  هنگامی که بار سفارشی یک واردکننده، اصطلاحا LCL یا همان خرده‌بار باشد، تنها برای همان میزان و حجم بار سفارشی خود هزینه پرداخت می‌کند. یعنی همانند بار کامل یا FCL که یک نرخ ثابت دارد و باید در هر صورت آن هزینه را بپردازد، نیست.
 • واردات کالاهای کمتر و البته به دفعات بیشتر از دبی، به معنای صرف هزینه کمتر برای تامین موجودی انبار است.
 • حمل خرده بار از دبی معمولا با استفاده از کشتی یا لنج صورت می‌گیرد، به همین دلیل هم هزینه ارسال بار مقرون به صرفه می‌شود. بنابراین اگر زمان خالی برای منتظر ماندن برای حمل و نقل خود دارید، می‌توانید هزینه حمل و نقل را کاهش دهید.
 • هنگامی که ظرفیت کانتینر محدود است، به عنوان مثال در فصل اوج حمل و نقل و واردات کالا  مثل ایام کریسمس یا در دوره‌های دیگر با حجم حمل و نقل بالا، حمل خرده بار از دبی و یافتن شرکت حمل و نقل مناسب به نسبت بارهای کامل، آسان‌تر است.
 • یکی از تاثیرگذارترین مزیت حمل و نقل با بار کمتر از کانتینر (LCL)کاهش هزینه است. زمانی که حمل خرده بار از دبی را انتخاب می‌کنید، یعنی مجبور به پرداخت میزان فضایی که بار شما اشغال می‌کند، هستید. البته برخی از شرکت‌های باربری در دبی عادت دارند تا زمانی که محموله کاملی از محصول داشته باشند، منتظر بمانند. اگرچه ممکن است غیرقابل تصور باشد، اما ارسال محموله‌های کوچک‌تر، بیشتر هوشمندانه‌تر است.

در دنیای حمل و نقل دریایی که یک سبک آن ارسال خرده بار است، نرخ‌ها بر اساس میزان فضایی که یک پالت یا جعبه روی یک کانتینر اشغال می‌کند، تعیین می‌شود. در این شرایط واردکنندگان می‌توانند با قرار دادن محصول خود در کنار سایر محموله‌ها، هزینه جابه‌جایی بار را کاهش دهند.

 • یکی دیگر از مزایای اضافه شده برای حمل و نقل خرده بار از دبی به ایران مدیریت زمان و برنامه‌ریزی آسان است. معمولا بیشتر شرکت‌های باربری در دبی، یک برنامه‌ریزی و زمان‌بندی برای تحویل کالاها دارند و بیشتر آن‌ها معتقد هستند که حمل خرده‌بار با چالش‌های کمتری همراه است.
 • بهینه‌سازی زنجیره‌های تامینی که حول بارهای کانتینر کامل می‌چرخند، چالش‌برانگیز هستند. حجم هر کانتینر، تنظیم برای تغییرات در کسب و کار شما را دشوار می‌کند. با ارسال بار LCL، ارائه دهنده حمل و نقل شما به احتمال زیاد ظرفیت حمل بار شما را در هر روزی که برای شما مناسب‌تر است را دارد. شما قادر خواهید بود خود را با تغییرات تقاضا تطبیق دهید، کارکنان خود را برای فروش آزاد کنید و مشتریان خود را کاملاً راضی نگه دارید.
 • نکته جالب توجه دیگری که درباره حمل و جابه‌جایی خرده بار از دبی وجود دارد این است که افراد زمان بیشتری برای تمرکز بر روی کسب و کار خود خواهند داشت. زمان کمتری که برای مدیریت بار شما صرف می‌شود به معنای صرف زمان بیشتر برای بستن معاملات است.

چند نفر از اعضای تیم شما زمان کاری ارزشمند خود را برای ردیابی، رهگیری و برنامه‌ریزی محموله‌ها از دست می‌دهند؟ مکالمات و تجربه ما به عنوان یک شرکت بازرگانی معتبر نشان داده است که بیشتر واردکنندگان نوپا درگیر مرحله جابه‌جایی می‌شوند و به این خاطر فرصت‌هایی که می‌توانند روی به دست آوردن بازار فروش بیشتر صرف کنند، به خاطر تنظیم زمان ارسال خرده بار و اینکه چه زمانی به دست‌شان می‌رسد، از دست می‌دهند. معمولا در سفارش‌ها و واردات جزئی این مشکلات بسیار کمتر رخ می‌دهد.

مقدار زمانی را که در هفته صرف می‌کنید، حساب کنید و ببینید که ممکن است در طول زمان درآمد ارزشمند خود را از دست بدهید.

آیا حمل و سفارش خرده بار از دبی برای شما مناسب است؟

آیا حمل و سفارش خرده بار از دبی برای شما مناسب است؟
قبل از اینکه تصمیم نهایی برای حمل و سفارش خرده بار از دبی بگیرید، اطمینان یابید که اخطارها را بررسی کرده‌اید تا تعیین کنید که آیا این انتخاب برای کسب و کار شما مناسب است یا خیر. ادغام تنها زمانی خوب کار می‌کند که ارائه دهنده خدمات شما مقیاس کافی برای تجمیع محصولات در آن زمان شما داشته باشد.

اگر آنها آن سطح از مقیاس را نداشته باشند، محموله شما می‌تواند در پایانه بندر در دبی روزها بماند تا شما بتوانید یک شخص دیگری را بیابید و محصولات خود را با او ادغام کنید. بنابراین، قبل از انتخاب یک ارائه‌دهنده، مطمئن شوید که حجم کافی در خطوط شما وجود دارد تا محموله‌های LCL شما از دبی در زمان تخمینی به دست شما برسند.

همچنین منصفانه است به این موضوع توجه کنید که اگر ارائه دهنده شما چندین محموله LCL را در FCL ادغام کند، به دلیل هزینه‌هایی که برای پوشش حمل و نقل در بندر مقصد دریافت می‌شود، ممکن است هزینه‌ای بیش از آنچه انتظار داشتید، بپردازید.

هزینه حمل خرده بار از دبی چقدر است؟

هزینه حمل خرده بار از دبی چقدر است؟
هزینه حمل خرده بار از دبی چقدر است؟

به این موضوع هم توجه داشته باشید که نرخ ارز نیز می‌تواند باعث نوسان و حتی تغییر هزینه نهایی بار ارسالی شما از دبی شود. هزینه بیمه حمل بار جزیی از دبی نیز با توجه به ارزش محموله، شرکت و حتی نوع قرارداد تعیین می‌شود.

مراحل ترخیص خرده بار از دبی

زمانی که خرده بار با کشتی یا با هواپیما از دبی به بندر یا فرودگاه در ایران برسد، برای ترخیص محموله باید مراحل زیر طی شود:

 • ارائه اظهارنامه به همراه کپی کارت بازرگانی شخص واردکننده
 • ارائه مجوزهای قانونی
 • بازرسی مبنی بر عدم وجود محصولات ممنوعه
 • پس از گذراندن مراحل بالا، ترخیص کالا با توجه به نرخ ارز و ارزش کالا در گمرک بنادر جنوب کشور یعنی بندر شهید رجایی یا شهید با هنر بندر عباس یا در فرودگاه امام خمینی انجام می‌گیرد.

مراحل ترخیص خرده بار از دبی

آیا حمل خرده بار از مبدا دبی به مقصد ایران به صورت هوایی به صرفه است؟

اگر خرده بار سفارشی شما از دبی جز کالاهای حساس است و امکان اینکه در طول مسیر دریایی، دچار آسیب شود، ارسال بار با هواپیما گزینه مناسبی خواهد بود. از طرفی هم اگر زمان‌بندی برای شما اهمیت دارد و باید محموله‌های سفارشی را در زمان سریع‌تری به دست مشتریان خود برسانید، حمل خرده بار از شهر دبی با هواپیما با پرواز مستقیم یک روزه انجام می‌شود.

آیا حمل خرده بار از مبدا دبی به مقصد ایران به صورت هوایی به صرفه است؟

حمل خرده بار از دبی به ایران با وانیکس

اگر به فکر راه‌اندازی یک کسب و کار و تامین اجناس مورد نیاز خود از طریق واردات خرده بار هستید، می‌توانید همه مراحل از یافتن بهترین تامین کننده در دبی را به وانیکس بسپارید. این شرکت بازرگانی معتبر در بهینه‌ترین زمان ممکن، خرده بار سفارشی شما را از دبی با انتخاب بهترین شیوه حمل و نقل به دست شما می‌رساند.

حمل خرده بار از دبی به ایران با وانیکس

با اعتماد به وانیکس، برای واردات از دبی یا چین نیازی به مراجعه حضوری، دریافت مجوز و کارت بازرگانی نخواهید داشت. کافی است که به وب‌سایت ما مراجعه کنید و پس از تماس با مشاوران متخصص ما تمامی مراحل واردات و ترخیص خرده بار از دبی را به آن‌ها واگذار کنید. این شرکت بازرگانی معتبر برای جلب اعتماد مشتریان، پس از ثبت سفارش به آن‌ها چک تضمینی ارائه می‌کند.

کارشناسان ما شما را با حقایقی که باید درباره حمل خرده بار از دبی بدانید آشنا میکنند.

پس از آنکه کارشناسان ما بهترین تامین کننده و بهترین قیمت را بیابند. بقیه مراحل با موفقیت طی خواهد شد، و محموله‌های سفارشی را در انبار شرکت یا هر مکانی که شما تعیین کنید ارسال میکنند. حمل بار از چین و حمل خریده بار از چین و همچنین حمل خرده بار از دبی یکی از خدمات وانیکس است که به صورت بدون گمرک در سریع‌ترین زمان و با کمترین هزینه برای شما انجام خواهد شد.

سئوالات متداول درباره حمل خرده بار از چین به ایران

 • شرکت وانیکس به چه نحوی واردات انجام می‌دهد؟

شرکت وانیکس با سابقه ۱۰ ساله در کلیه امور وارداتی و صادراتی همواره در تلاش است تا بهترین خدمات بازرگانی را به مشتریان محترم خود ارائه دهد. شرکت وانیکس معمولا واردات خود را بصورت خرد و کارتنی انجام می‌دهد. ابعاد کارتن و و وزن آن در محاسبه قیمت آن تاثیرگذار می باشد. ممکن است شما کالایی داشته باشید که در یک کارتن جا نگیرد پس به ناچار در صورت توان آن را به چند کارتن با ابعاد و وزن مناسب تبدیل می‌کنید.

 • خرده بار به چه معناست؟

در امور بازرگانی و لجستیکی ( حمل و نقل )، خرده بار به مقدار باری می‌گویند که کمتر از یک کانتینر باشد. در این صورت بازرگان و تاجر محترم به دلیل کم حجم بودن وارداتش نیازی به تامین کانتینر برای حمل و نقل بار خود ندارد. در صورت داشتن این شرایط شما مجبور به حمل و نقل خرد می شوید که معمولا به صورت کارتنی انجام می‌گیرد. این کارتن‌ها در مبدا بسته بندی و آماده ارسال می‌شود.

 • آیا حمل خرده بار مقرون به صرفه است؟

واردات و صادرات خرده بار سال‌هاست در حال انجام است. بسیاری از تاجران و بازرگانان که استطاعت مالی تامین کانتینر را ندارند این گونه حمل و نقل را اساس کار خود قرار داده‌اند. در بعضی موارد بطور مثال ممکن است شما احتیاج با کالایی داشته باشید که اختلاف قیمت آن در داخل کشور و خارج از کشور زیاد باشد و فقط یک بار تصمیم به خرید آن دارید. در این شرایط هم واردات خرده بار بسیار کارآمد و مقرون به صرفه می‌باشد.

 • در صورت آسیب به بار چه کسی پاسخگو می‌باشد؟

در صورت هرگونه آسیب و حادثه برای بار، شرکت وانیکس بصورت صد در صدی کلیه خسارت وارد شده را در سریع‌ترین زمان ممکن به مشتری محترم تقدیم می‌کند. اعتبار و احترام مقابل میان شرکت وانیکس و مشتریان خود همواره سر لوحه پرسنل این شرکت می‌باشد. این موضوع تا جایی مهم است که شرکت وانیکس برای جلب اطمینان بیشتر مشتری یک چک تضمین به ارزش کالای مورد نظر به مشتری خود تقدیم می‌کند.

 • چه روش‌هایی برای حمل خرده بار از چین وجود دارد؟

حمل دریایی یکی از روش‌های رایج برای حمل خرده بار از چین است. در این روش، کانتینرهای شما در کشتی‌ها قرار می‌گیرند و به مقصد نهایی حمل می‌شوند. علاوه بر حمل و نقل دریایی، حمل هوایی سریع‌ترین روش حمل خرده بار از چین است، اما هزینه‌های بیشتری نیز دارد. با استفاده از این روش، بسته‌های شما با هواپیما به مقصد نهایی حمل می‌شوند.

 • چه عواملی بر انتخاب روش حمل خرده بار از چین تأثیر می‌گذارند؟

وزن و حجم بسته شما می‌تواند در انتخاب روش حمل تأثیرگذار باشد. برای بسته‌های سبک و کوچک، حمل هوایی می‌تواند گزینه مناسبی باشد، در حالی که بسته‌های سنگین و بزرگ ممکن است نیاز به حمل دریایی داشته باشند. همچنین، در صورتی که زمان تحویل سریع برای شما مهم است، حمل هوایی می‌تواند بهترین گزینه باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

تلفن : ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰

واردات از چین

خرید از چین

خرید از علی بابا

خرید یوان چین

4,421 تعداد بازدید

دیدگاه ها

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
آموزش واردات از چین وانیکس