بهترین کالا برای صادرات چیست – پرسودترین کالاها برای صادرات

آگاهی از بهترین کالا برای صادرات یک امر مهم و ضروری است؛ برای ورود به عرصه صادرات همه تجار باید از لیست این کالاها اطلاع داشته باشند تا در این حوزه در آمد مناسبی به دست آورند. تعریفی برای بهترین کالا برای صادرات وجود ندارد یعنی در هر کشوری کالاهای متفاوت به‌عنوان بهترین محصولات صادراتی انتخاب می‌شوند؛ اما چیزی که در این میان بین همه این کالاها مشترک است میزان پرسود بودن آنها است. به‌عبارت‌دیگر کالاهای که صادرات آنها برای تجار سود زیادی به همراه دارد، بهترین کالا برای صادرات هستند.در ادامه با بهترین کالاها برای صادرات و پرسودترین کالاها برای صادرات آشنا خواهیم شد.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید         تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

پاپ آپ آموزش واردات

اطلاع از کالاهای پرسود برای صادرات، به اقتصاد کشور کمک شایانی خواهد نمود؛ زیرا یکی از عوامل کلیدی و مهم در توسعه و رشد اقتصادی یک کشور، صادرات است. کشور ایران در حیطه‌های متفاوتی اقدام به صادرات می‌کند؛ اما علاقه بسیاری از تجار به صادرات کالاهای پرسود است. پرسودترین و بهترین کالا برای صادرات هیچ‌وقت و در هیچ کشوری ثابت نبوده و طیف وسیعی از کالاها، سالانه جزو این محصولات قرار می‌گیرند. در کشور ایران بر اساس آمارهای موجود، محصولات پتروشیمی در زمرهٔ بهترین کالا برای صادرات بوده‌اند. به‌طورکلی اگر بخواهیم پرسودترین کالا برای صادرات در ایران را نام ببریم، صنایع معدنی، فرآورده‌های نفتی، محصولات کشاورزی، محصولات پتروشیمی و مواد اولیه جزو آنان هستند.

در این مقاله از وبلاگ وانیکس می‌خواهیم بهترین کالاها برای صادرات را برای شما معرفی کرده و نکات مرتبط به آنان را برای شما بیان کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

لیست موارد آورده شده در مقاله بهترین کالا برای صادرات:

 • انواع محصولات صادراتی ایران
 • چه چیزهایی برای صادرات خوب است
 • محصولات پرسود برای صادرات به کشورهای همسایه
 • ویژگی‌های پرسودترین کالای صادراتی

انواع محصولات صادراتی ایران

امروزه صادرات کالا با اهمیت زیادی در همه کشورها دنبال می‌شود.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

انواع محصولات صادراتی ایران
انواع محصولات صادراتی ایران

در ایران نیز این اقدام در حوزه‌های مختلفی انجام می‌گیرد. از جمله مهم‌ترین محصولات صادراتی ایران در حوزه‌های مختلف را در ذیل برایتان آورده‌ایم:

 • مواد غذایی
 • مواد دارویی
 • مواد آرایشی و بهداشتی
 • قطعات صنعتی
 • خودرو و وسایل حمل‌ونقل
 • مواد نساجی و پوشاک
 • مواد خام معدنی
 • انواع فلزات
 • چوب
 • لوازم الکتریکی و الکترونیکی

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

چه چیزهایی برای صادرات خوب است

بعد از اشاره کلی به محصولات صادراتی، در اینجا می‌خواهیم بهترین آنان را به‌صورت جزئی‌تر برسی کنیم. کالاهایی که در اینجا آمده فقط از نظر گمرکی به‌عنوان کالاهای خوب برای صادرات انتخاب شده‌اند، همان‌طور که می‌دانید حجم کالاهای صادراتی ایران بسیار گسترده و متنوع‌تر از موارد آورده شده در اینجا است.

برای صادرات به قطر با بهترین قیمت و در کمترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

بهترین کالا برای صادرات در حوزهٔ کشاورزی

خرما: سال‌هاست که در جهان، ایران یکی از عمده‌ترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان خرما است. باتوجه‌به مقادیر به‌دست‌آمده، شاخص‌ها نشان می‌دهند که صادرات خرما در بیشتر سال‌ها، سود زیادی برای ایران داشته است. طبق آمار به دست رسیده از گمرک در سال‌های اخیر، ایران از طریق صادرات انواع خرما در شش‌ماههٔ نخست سال، مبلغی بالغ بر ۸۲ میلیون دلار به دست آورده است. خرمای تولید شده توسط ایران به ۷۸ کشور در جهان صادر می‌شود. از جمله گران‌ترین و پرسودترین نوع خرمای صادراتی، خرمای پیارم با ارزش کیلویی ۱۲ هزار تومان است.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

زعفران: کشور ایران  جزو بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های زعفران در جهان به شمار می‌رود؛ به‌طوری‌که حدود ۹۵ درصد تولید این محصول در اختیار کشور ما است. ایران به ۴۵ کشور جهان، زعفران صادر می‌کند. امارات متحدهٔ عربی و اسپانیا از جمله خریداران زعفران ایرانی محسوب می‌شوند. این محصول می‌توانست در صادرات جزو پرسودترین کالاها قرار بگیرد؛ اما سهم ایران در تجارت این کالای پرسود، متأسفانه بسیار کم است؛ چون اغلب، صادرات زعفران ایران به‌صورت عمده و فله‌ای انجام می‌شود و برخی کشورهای واردکننده آن مانند اسپانیا سود زیادی را با بسته‌بندی‌کردن آن به دست می‌آورند؛ به‌طوری‌که این کشور زعفران ایرانی را با نام خود به ۱۴۰ کشور دیگر صادر می‌کند.

چه چیزهایی برای صادرات خوب است
چه چیزهایی برای صادرات خوب است

در سال‌های پیش از طریق صادرات حدود ۲۱۸ تن زعفران، ۳۰۹ میلیون دلار نصیب ایران شد که این میزان درآمد می‌توانست بسیار زیادتر از این مقدار باشد!

پسته: پسته یکی از ارقام کشاورزی ایران به شمار می‌رود که به طور گسترده به کشورهای دیگر صادر می‌شود. پسته در مناطق کویری ایران ازجمله بخش‌هایی از استان خراسان، استان کرمان، استان سمنان و همچنین استان فارس تولید می‌شود.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

 از بین این استان‌ها، کرمان به‌عنوان بزرگ‌ترین و بهترین تولیدکننده پسته شناخته می‌شود. این کالای صادراتی در انواع مختلفی تولید می‌شود که از بهترین انواع صادراتی آن می‌توان فندقی، کله‌قوچی، اکبری، احمد آقایی و بادامی را نام برد. همچنین علاوه بر صادر شدن پسته خام، مغز این محصول نیز خریداران زیادی در خارج دارد. در حال حاضر بیش از ۷۵ کشور دنیا از ایران پسته وارد می‌کنند. در میان این کشورها، ویتنام عنوان بزرگ‌ترین واردکننده پسته ایرانی در جهان را از آن خود کرده است. علاوه بر ویتنام، آلمان نیز در اروپا یکی از بزرگ‌ترین خریداران پسته ایرانی است.

بهترین کالا برای صادرات در حوزهٔ صنایع‌دستی

فرش: فرش دستباف ایرانی، یکی از صنایع مهم کشورمان است که طرفداران بسیار زیادی در سطح جهان دارد؛ به‌طوری‌که صادرات فرش مقام نخست را در میان صادرات غیرنفتی ایران دارد. بیش از ۲۵ درصد از سهم صادرات غیرنفتی در ایران را این کالا به خود اختصاص داده است. بیشترین حجم صادرات فرش ایرانی به کشورهای آلمان، آمریکا، سوئیس، فرانسه و ایتالیا است. البته این نکته قابل‌ذکر است که صادرات فرش ایرانی، امروزه بنا به دلایل برخی مشکلات روند نزولی پیدا کرده است!

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

بهترین کالا برای صادرات در حوزهٔ محصولات دریایی

خاویار: از عمده‌ترین تولیدکنندگان خاویار می‌توان به کشور ما اشاره کرد. به‌طوری‌که ایران در صادرات خاویار از مزیت نسبی برخوردار است. کشورهای سوئد، ژاپن، آلمان، کره جنوبی، عمان، نروژ، فرانسه، انگلستان و قبرس به‌عنوان تعدادی از واردکنندگان خاویار ایران به شمار می‌روند.

محصولات پرسود برای صادرات به کشورهای همسایه

در مطالب بالا برخی از محصولات و چرایی بهتر بودن آنان برای صادرات را بیان نمودیم. در این بخش می‌خواهیم نگاهی از منظر درآمد به کالاهای صادراتی داشته باشیم و آنان را با عنوان پرسودترین‌ها طبقه‌بندی کنیم. از جمله پرسودترین کالاها برای صادرات:

 • مواد غذایی نظیر خشکبار، حلواشکری، سبزی‌ها میوه، زعفران و گیاهان دارویی
 • حیوانات اهلی مانند گوسفند و گاو
 • حیواناتی اسب و زنبور
 • چرم و فرش
 • جو
 • انواع سنگ و مواد معدنی
 • لاستیک، قیر، ایزوگام
 • کالاهای نفتی و پتروشیمی

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

ویژگی‌های پرسودترین کالای صادراتی

به‌طورکلی در بازار جهانی، محصولاتی که قیمت ثابت و پایه‌ای دارند قادر نیستند سودآوری زیادی داشته باشند. اما محصولاتی که تقاضا برای آنان، بیشتر بر مبنای فرایندهای هیجانی بوده و توجیه منطقی برای خرید آنها وجود ندارد می‌توانند سودآوری خوبی به همراه داشته باشند.

به‌عنوان‌مثال ظروف سفالی و صنایع‌دستی به دلیل ثابت بودن هنر در آنها، چندان توجهی به قیمت آنها نمی‌شود؛ ولی اگر ابتکار و نوآوری در ساخت این صنایع به کار گرفته شود، سود بسیار زیادی را می‌تواند برای فروشنده داشته باشد. ممکن است بعضی از این کالاها در ایران قیمت زیادی نداشته باشند؛ ولی سود بسیار زیادی در بازارهای جهانی به ارمغان بیاورند؛ گاهی اوقات ممکن است باتوجه‌به سلایق کشورهای مختلف، ده‌ها برابر قیمت ایران به فروش برسند!

از ویژگی‌های دیگری کالاهای پرسود دارند این است که آنان توسط مشتری، تنها یک‌بار خریداری می‌شوند؛ بنابراین اغلب خریداران قیمت پایهٔ این نوع کالاها را نمی‌دانند و همچنین علاوه بر اینها به دلیل تنوع بالا در تولید این نوع محصولات، ارزش آنها هم می‌تواند بالا و پایین شود.

ویژگی‌های پرسودترین کالای صادراتی
ویژگی‌های پرسودترین کالای صادراتی

مشتریان از قیمت پایه محصولاتی مثل مواد غذایی آگاه‌اند؛ چون این‌گونه مواد بارها توسط آنان خریداری می‌شوند و فروشندگان نمی‌توانند سود زیادی از عرضه آنها ببرند؛ اما اگر فروشندگان بتوانند ابتکار و نوآوری‌های جدیدی در عرضه مواد به کار ببرند حتماً سود زیادی نصیبشان می‌شود.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

 به‌عنوان‌مثال همین زعفران ایرانی که در فوق اشاره کردیم به‌صورت فله‌ای صادر شده و همه بازارهای جهانی از قیمت پایه آن آگاه بوده و به همان قیمت آن را خریداری می‌کنند؛ اما صادرکنندگان این محصول، با بسته‌بندی‌های شکیل و مناسب می‌توانند سود بیشتری کسب کنند؛ دقیقاً همان کاری که اسپانیایی‌ها می‌کنند و زعفران ایران را با بسته‌بندی‌های خود برندسازی کرده و با نام خود به چندین کشور صادر می‌کنند.

سخن پایانی با وانیکس

همان‌طور که در این مقاله اشاره شد، پرسودترین و بهترین کالا برای صادرات در سال‌های مختلف یکسان نیست. اکثر تاجران در ورود به عرصه صادرات و پیداکردن محصول دچار شک و تردید می‌شوند و نمی‌توانند ریسک این کار را بپذیرند؛ اما باید بگوییم هیچ جای نگرانی وجود ندارد امروز شرکت‌های وجود دارند که همه مراحل صادرات، از پیداکردن محصول گرفته تا پیداکردن بازار هدف بر اساس تقاضای بازارهای جهانی برای محصولات مختلف را انجام می‌دهند و به تاجران کمک می‌کنند در این راه مطمئن‌تر قدم بردارند.

 یکی از این شرکت‌ها، شرکت تجاری وانیکس است که می‌تواند در همه مراحل تجارت شما را یاری کند. مشاوران مجموعه وانیکس همگی کاربلدان حوزه صادرات و واردات هستند و از همه مراحل آن به‌خوبی آشنایی دارند. اگر به دنبال شرکتی معتبر هستید ما شرکت تجاری وانیکس را به شما پیشنهاد می‌کنیم که با ارائه چک‌های تضمینی، خیال تجار را از همه بابت‌ها راحت می‌کند.

۵/۵ (۱ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

پاپ آپ آموزش واردات
954 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
پاپ آپ آموزش واردات