همین حالا تماس بگیرید (هر ساعت از شبانه روز)

ترخیص و واردات از شهر بنشی چین

در این مقاله قصد داریم واردات از شهر بنشی که یکی از شهرهای مهم این کشور برای واردکنندگان است را بررسی کنیم. اگر شما هم کنجکاو شده‌اید که در مورد تجارت با بنشی چین اطلاعات کسب کنید، حتماً تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

نگاهی کلی به شهر بنشی

بنشی شهری مرکزی واقع در استان لیائونینگ است. این شهر دارای ۸۴۳۵ کیلومتر مربع مساحت بوده و جمعیتی حدود ۱۷۰۹۵۳۸ نفر را در خود جای داده است. این شهر از طبیعت چندان غنی‌ای برخوردار نیست به همین دلیل کشاورزی آن زیاد قابل‌مقایسه با دیگر نقاط چین نیست. از سویی شهری بسیار صنعتی بوده و تأمین‌کننده بسیاری از مواد اولیه و قطعات صنعتی مهم است.

 

 

نگاهی کلی به شهر بنشی

در کل منابع آبی متوسطی در این شهر وجود دارد و دشت‌های آن حیوانات وحشی زیادی در دل خود جای نداده است. هلو و سویا در زمین‌های کشاورزی این شهر به‌خوبی کشت شده و حتی درصدی از آن صادر نیز می‌گردد. در مجموع صنعتی بودن و دارای مراکز علمی و فرهنگی بودن این شهر باعث شده است که واردات از بنشی چین جزو اولویت‌های واردکنندگان ایرانی که دنبال وارد کردن قطعات صنعتی هستند، باشد.

واردات از بنشی چین

همان‌طور که گفتیم، اوضاع اقتصادی این شهر متوسط رو به بالا و به همین دلیل واردات از بنشی چین شامل اقلام گوناگونی است. این شهر تأمین‌کننده محصولات کشاورزی (مثل سویا و هلو که نام بردیم)، مواد خام (مثل فلزات، مواد معدنی و نفت)، خودرو و قطعات آن و ابزار ماشین‌آلات است.به همین دلیل عمده واردات بازرگانان ایرانی از شهر بنشی شامل قطعات خودرو و فلزات است. چرا که ایران از نظر دارا بودن محصولاتی مثل نفت و مواد معدنی به‌اندازه کافی غنی است. شرکت‌ها و کمپانی‌های خودروسازی بسیاری از نقاط دنیا از قطعات خودروهایی که در شهر بنشی ساخته می‌شود، استفاده می‌کنند که البته این موضوع در مورد شرکت‌های ایرانی هم درست است. واردات کالاهای ساخته شده در شهر بنشی علاوه بر ایران دارای کشورهای خواهان دیگر مثل ژاپن، آمریکا، کره جنوبی، سنگاپور و هنگ‌کنگ نیز است.

 

 

صادرات به شهر بنشی چین

شناخت اوضاع و احوال کلی شهر بنشی علاوه بر فرصت واردات کالا، فرصت صادرات کالاهایی که مورد نیاز این شهر است را هم فراهم می‌کند. این موضوع به شرکت‌ها تولیدی ایرانی یک امکان‌سنجی داده که اولاً اقلام موردنیاز این شهر شامل چه مواردی است و ثانیاً روش صادرات به این شهر چگونه است.

صادرات به شهر بنشی چین

از جمله واردات شهر بنشی که می‌تواند فرصت صادرات برای شرکت‌های ایرانی باشد عبارت است از: فولاد، قطعات برقی، پلاستیک و تیوب. همچنین بیشترین واردات به این شهر از کشورهای آمریکا، ژاپن، آلمان، استرالیا و کره جنوبی انجام می‌شود. شناخت اینکه چگونه می‌توان استانداردهای وارداتی شهر بنشی را رعایت کرده و فرصت صادرات به این شهر را ایجاد کرد، بسیار جالب‌توجه کمپانی‌های صادراتی داخل ایران مثل وانیکس است. چرا که فراهم‌کردن امکان صادرات باعث رونق زیاد شرکت‌های صادراتی و البته اقتصاد کشور می‌گردد. به همین خاطر در مورد اقلام صادراتی به شهر بنشی توضیح دادیم.

 

 

خرید عمده از بنشی چین

اما همان‌طور که در ابتدای مقاله گفتیم، می‌خواهیم در مورد واردات از بنشی چین هرآنچه لازم دارید را توضیح دهیم. اولین مرحله برای اینکه بتوانید اجناس مورد نیاز خود را از شهر بنشی وارد کنید، خرید آن اجناس است. نکته مهم این است که زمانی خرید شما به بیشترین سود منجر می‌شود که به‌صورت خرید عمده از بنشی چین انجام شود.

چرا که در خرید عمده قیمت هر جنس کمتر شده و از سویی تعداد زیادی کالا وارد می‌گردد که شما را تا مدت زیادی بی‌نیاز از تکرار دوباره این فرایند می‌کند. برای اینکه بتوانید خرید عمده از شهر بنشی انجام دهید، لازم است که یک پیش‌فاکتور که در آن قیمت، تعداد و نحوه پرداخت پول اجناس ذکر شده برای طرف چینی بفرستید. این پیش‌فاکتور سند رسمی خرید کالا از شرکت موجود در بنشی چین است.

فورواردر از بنشی چین

مرحله بعدی برای واردات از بنشی چین عبارت است از انتقال اجناس از چین. اما انتقال این اجناس نیازمند وجود یک رابط در شهر بنشی است. این رابط را در اصطلاح فورواردر می‌نامند. وظیفه فورواردر این است که اجناس را تحویل گرفته و به گمرک شهر بنشی تحویل دهد. به همین دلیل باید با تمام قوانین گمرکی این شهر آشنا بوده و حتماً از قبل تجربه انجام این کار را داشته باشد.

عموماً بسیاری از شرکت‌های وارداتی داخل کشور یک رابط یا فوروارد در شهر بنشی دارند که بتواند کار خرید و انتقال کالاها را به گمرک بنشی بر عهده گیرد. این رابط از طرف شما وکالت دارد که بتواند تمام کارهای قانونی را انجام داده و زحمت رفتن شما به شهر بنشی را از دوشتان بیندازد. کمپانی وانیکس با داشتن تجربه فراوان در امر واردات از چین می‌تواند کارهای خرید و فوروارد از بنشی چین را به‌خوبی و بدون دردسر انجام دهد.

ترخیص کالا از بنشی چین

در مرحله بعد واردات از بنشی چین، یعنی بعد از تحویل اجناس به گمرک شهر بنشی، باید بتوان آن‌ها را ترخیص کرده و به یک شرکت بین‌المللی حمل‌ونقل کالا برای ارسال به ایران سپرد. باز هم انجام این کار توسط روابطی که از سمت کمپانی‌های وارداتی در شهر بنشی حضور دارند، انجام می‌شود. این روابط آشنایی کامل با قوانین گمرکی داشته و با پرداخت هزینه‌ای که توسط گمرک بنشی تعیین می‌شود اقدام به ترخیص کالا از بنشی چین می‌کنند.

ترخیص کالا از بنشی چین

از جمله مهم‌ترین مسائل پیرامون ترخیص کالا از بنشی چین عبارت است از شناخت قوانین مربوط به هر کالا و حداکثر تعداد قابل صادرات از هر کدام که البته همه به‌وسیله رابط شرکت‌های کمپانی از قبل بررسی می‌شود. در این مورد هم کمپانی وانیکس دارای تجربه فراوان بوده و قادر است ترخیص کالای شما از بنشی چین را به‌خوبی انجام دهد.

کارگو از بنشی چین

بعد از ترخیص کالا از بنشی چین که البته با در دست داشتن مدارک و مجوزات لازم و اخذ شده از کشور چین و گمرکی ایران انجام می‌شود، نوبت به انتقال آن‌ها به داخل کشور می‌رسد. انتقال این اجناس عموماً از سه طریق دریایی، خشکی و هوایی انجام می‌شود. کار انتقال اجناس از شهر بنشی تقریباً مرحله آخر واردات از بنشی چین محسوب می‌شود.

 

 

چرا که بعد از انتقال اجناس به داخل کشور نوبت به انجام یک سری کارها در داخل ایران می‌رسد که دیگر به شرایط و قوانین شهر بنشی ارتباطی ندارد. راه هوایی برای انتقال اجناس به داخل کشور پراستفاده‌ترین راه محسوب می‌شود. چرا که هم سریع‌تر است و هم ایمنی بیشتری دارد. با این حال به نظر شما آیا برای انتقال اجناس از هواپیمای مسافربری استفاده می‌شود؟

از مشهورترین راه‌های انتقال هوایی اجناس وارداتی از شهر بنشی، کارگو در چین است. کارگو نام یک روش انتقال هوایی است که در آن از هواپیمای غیرمسافربری برای جابه‌جایی اجناس از کشوری به کشور دیگر استفاده می‌شود. به‌خاطر سابقه زیاد تجارت و صادرات و واردات میان ایران و چین، شرکت‌های کارگو زیادی چه در ایران و چه در چین وجود دارند که همه آن‌ها با کمپانی‌های وارداتی ایرانی قرارداد بلندمدت بسته‌اند و کارهای واردات به داخل کشور را انجام می‌دهند.

امروزه واردات از بنشی چین به طور کامل از طریق کارگو انجام می‌شود. در روش کارگو نیازی نیست نگران بیمه کالاها نیز باشید چرا که بیمه‌های مورد استفاده در این روش بسیار کارآمد و کامل هستند. هر کمپانی وارداتی مثل وانیکس کار انتقال اجناس خود از شهر بنشی چین به داخل کشور را از طریق کارگو در بنشی چین انجام می‌دهد.

واردات کالا از بنشی چین با کمپانی وانیکس

همان‌طور که توضیح دادیم، کمپانی وانیکس می‌تواند کار واردات از بنشی چین کالای شما را به عالی‌ترین شکل ممکن انجام دهد. شما با سپردن کار خود به این کمپانی می‌توانید از انجام شدن کارهای واردات اجناس خود از بنشی چین مطمئن بوده و هزینه و وقت خود را صرف تمرکز روی کسب‌وکارتان کنید.

این کمپانی با در اختیار داشتن تعداد زیادی رابط و فوروارد در شهر بنشی چین و البته طرف قرارداد بودن با شرکت‌های حمل‌ونقل کارگو در این شهر، صفر تا صد کار واردات شما را انجام داده و باعث می‌شود بتوانید سود خوبی از این واردات کسب کنید. کافی است بخواهید اجناس مورد نیاز خود را از این شهر وارد کرده و در بازار تزریق کنید. البته اگر همانطور که گفتیم خرید عمده از شهر بنشی انجام دهید سود بیشتری هم از این واردات نصیبتان می‌شود.

حرف آخر

آنچه در مورد واردات از بنشی چین اهمیت دارد، در مرحله اول شناخت این شهر و عمده محصولاتی است که تولید می‌کند. توضیح دادیم که این شهر صنعتی بوده و در کار تولید قطعات خودرو بسیار خوب عمل کرده است. در مرحله بعد باید قوانین مرتبط با واردات اجناس از این شهر را بشناسید.کلیه مراحل را در قسمت‌های مختلف مثل خرید از بنشی، ارسال به گمرک، ترخیص اجناس و انتقال آن‌ها به داخل کشور از طریق کارگو توضیح دادیم. در نهایت این موضوع اهمیت دارد که کار واردات کالای خود را به چه شرکتی بسپارید. کمپانی وانیکس با داشتن تجربه و دانش فراوان در این موضوع می‌تواند بهترین پیشنهاد برای واردات کالایتان باشد.

مزایای کار با وانیکس

قرارداد مطمئن

تحویل درب انبار

خرید از هر فروشگاهی در سراسر دنیا

چک تضمینی

واریز هزینه خدمات پس از تحویل بار

حواله یوان و دلار

حواله با کارمزد بسیار پایین

حمل دریایی 70 تا 75 روزه از چین

حمل دریایی 20 تا 25 روزه از دبی

حمل هوایی از چین

حمل هوایی 35 تا 45 روزه از چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *