بدون دیدگاه
15 تعداد بازدید

باربری از چین به ایران

باربری از چین به ایران دائما رو به افزایش است و یکی از دلایل این افزایش، تبدیل شدن چین به یکی از بزرگ‌ترین کشور های تولیدکننده است. واردات نقش مهم و اساسی در اقتصاد جوامع مختلف دارد. در این میان چین یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ها در جهان است که از اقصی نقاط جهان برای واردات به این کشور مراجعه می‌کنند. رابطه تجاری ایران با چین از سال‌ها پیش در جریان بوده و امروزه نیز چین را به عنوان شریک تجاری ایران می‌شناسند. علت رونق واردات از چین این است که این کشور آسیایی با در اختیار داشتن نیروهای انسانی سختکوش، انواع دستگاه‌های تولید و در انتها ارائه انواع کالاهای مورد نیاز جهان امروز، توانسته بخش بزرگی از تولید را در جهان از آن خود کند.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

باربری از چین به ایران

برای باربری از چین به ایران بدون گمرک با کمترین هزینه و در کمترین زمان با شرکت وانیکس تماس بگیرید – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳- ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی که برای نخستین بار قصد وارد کردن محموله‌های سفارشی خود به ایران را دارند، یافتن بهترین باربری از چین به ایران است. زیرا فرآیند حمل و نقل یکی از مهم‌ترین بخش‌های واردات به شمار می‌رود. باربری؛ فرآیند حمل و نقل کالا و محموله به صورت زمینی، دریایی و هوایی است. در این مطلب به مزایا، روش‌ها و هزینه های باربری از چین به ایران در موضوع واردات از چین می‌پردازیم.

مزایای محموله‌های سفارشی و وارداتی با باربری از چین به ایران

مزایای محموله‌های سفارشی و وارداتی با باربری از چین به ایران

حمل و نقل کالا برای رساندن کالا به مقصد است اما این رساندن به مقصد باید به موقع، ایمن و مقرون به صرفه  باشد. حمل و نقل زمینی، دریایی یا هوایی، چندین مزیت دارند که باید در نظر گرفته شوند:

 • دسترسی به معتبرترین شرکت حمل و نقل بین المللی: هنگامی که تصمیم می‌گیرید کالاهای خریداری شده از تامین‌کنندگان چینی را به ایران وارد کنید، باید مطمئن شوید که کالاهایتان به‌موقع و ایمن می‌رسند. این اطمینان تنها با دسترسی داشتن به یک شرکت حمل و نقل بین‌المللی معتبر یا شرکت باربری چینی مورد اعتماد امکان‌پذیر است. آن‌ها همواره خدمات باربری متنوع و مناسبی ارائه می‌دهند.
 • صرفه‌جویی در هزینه‌های حمل و نقل کالا: واردکنندگان ممکن است با گروهی از صاحبان کسب و کارها در ارتباط باشند که زمان زیادی برای تحویل کالاهای مورد نیاز مشتریان خود ندارند. در این مواقع بهترین کاری که می‌توانند انجام دهند، پیدا کردن معتبرترین شرکت باربری از چین به ایران و مشاوره گرفتن از آن‌هاست.

چنین شرکت‌هایی می‌توانند به واردکنندگان کمک کنند تا با نرخ‌های رقابتی بهترین روش حمل بسته‌های سفارشی خود را بیابند. بدون آنکه هزینه اضافی بپردازند. گاهی ممکن است نرخ‌های رقابتی شرکت‌های باربری مبلغی باشد که به اندازه چشم‌گیری در هزینه باربری از چین به ایران صرفه‌جویی شود. در این صورت واردکنندگان به جای صرف هزینه اضافی برای حمل و نقل، می‌توانند گزینه‌های بیشتری برای واردات داشته باشند.

برای استفاده از خدمات انبارداری در چین وانیکس کلیک کنید

برای استفاده از خدمات انبارداری در دبی وانیکس کلیک کنید

 • حمل و نقل و تحویل به موقع بار: هنگامی که قصد واردات کالا از چین در سریع‌ترین زمان ممکن را داشته باشید، اهمیت یافتن یک شرکت باربری از چین به ایران که مورد اعتماد است و خدمات تحویل سریع دارد را به خوبی در می‌یابید. تحویل سریع همیشه و در هر زمانی برای واردکنندگان و صاحبان کسب و کاری که با آن‌ها در ارتباط هستند، مهم تلقی می‌شود. یک شرکت باربری که از چین به ایران کالا ارسال می‌کند به انواع مختلفی از روش‌های ارسال دسترسی دارد، روش‌هایی که تحویل سریع بسته‌های سفارشی را ممکن می‌سازد. آن‌ها با استفاده از روش‌های مختلف باربری بین‌المللی شیوه‌ای را پیشنهاد می‌کنند که با بازه زمانی واردکننده مطابقت دارد.

همچنین می‌توانید برای واردات از چین بدون گمرک این صفحه را باز کنید.

کدام روش حمل از چین به ایران مناسب شماست؟

پس از اینکه کالاهای شما در چین تولید شد و همه چیز به خوبی پیش رفت، باید آماده ارسال آن‌ها به انبار خود باشید. کل فرآیند واردات می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. حمل و نقل بخشی مهمی از این فرآیند به شمار می‌رود و باید به خوبی و درست انجام شود. در ادامه متوجه خواهید شد که بهترین روش باربری از چین به ایران برای شما کدام است.

همچنین می‌توانید برای اطلاع از حداقل سرمایه برای واردات از چین این صفحه را باز کنید.

روش های حمل و نقل از چین به ایران

روش های حمل و نقل از چین به ایران

با آگاهی از جزئیات روش های مختلف حمل و نقل از چین، با توجه به نوع بار خود می‌توانید بهترین روش باربری را انتخاب کنید. در ادامه درمورد هر کدام از روش های باربری از چین به ایران، اطلاعات لازم را بیان و همچنین مدت زمان حمل بار از چین به ایران در هر روش را، ذکر می‌کنیم.

 • ارسال بار با هواپیما: نکته اینجاست که ببینید چه زمانی ارسال بار از طریق هوا برای شما مفید خواهد بود؟
  در واقع ارسال بار با هواپیما برای ارسال اسناد یا مدارک، کالاهای نمونه، محصولات کم حجم با ارزش بالا و زمانی که بسته ارسالی کاملا محرمانه باشد مناسب است. البته برای تحویل سریع و به موقع کالاها، حمل و نقل هوایی می‌تواند در مقایسه با سایر روش‌های باربری گران باشد.

برای آموزش واردات از چین تا کسب درآمد بالا با وانیکس و معرفی بهترین و پرسودترین کالاها برای واردات کلیک کنید

دو سرویس مختلف حمل و نقل هوایی وجود دارد که عبارتند از خدمات “door to door” و “فرودگاه به فرودگاه”. خدمات “door to door”همان حمل و نقل سریع بین‌المللی نامیده می‌شود و مورد دوم خدمات حمل و نقل هوایی است. ماهان، امارات و قطر ایر خدمات باربری هوایی ارائه می‌دهند. اما در سطح بین‌المللی بهترین شرکت‌هایی که خدمات حمل و نقل و البته سریع ارائه می‌کنند FedEx، Ups، DHL، TNT هستند که بیشترین خدمات باربری هوایی را در جهان از آن خود کرده‌اند.

واردات ته لنجی با وانیکس

سریع‌ترین زمان تحویل بار خدمات باربری هوایی برای این شرکت‌ها ۱ تا ۳ روز و خدمات اقتصادی بین ۳ تا ۵ روز کاری است. برخی از آن‌ها خدمات تحویل شبانه یا همان روز را هم ارائه می‌دهند. اگر باید به سرعت کالایی را وارد کنید و به دست مشتریان‌تان برسانید، برخی از شرکت‌های باربری چینی سرویس‌های ارسال سریع با هواپیما ارائه می‌کنند.

 • ارسال بار با چاینا پست:
  ارسال بار با چایناپست
  معمولا کسانی که به دنبال یک گزینه اقتصادی برای ارسال بارهای خود از چین به ایران هستند، چاینا پست را انتخاب می‌کنند. اگر هم با بهترین شرکت باربری از چین به ایران مشاوره بگیرید و از آن‌ها درخواست هزینه ارسال ارزان، ترخیص آسان و بدون مالیات را داشته باشید، چاینا پست را به شما معرفی خواهند کرد. ارسال بار با پست چین حدود ۷ تا ۱۴ روز طول می‌کشد و به طور کلی سریع‌تر از سرویس پست هوایی ثبت شده است.
 • ارسال بار با کشتی:
  ارسال بار با کشتی
  روش اقتصادی و مقرون به صرفه برای ارسال بار از چین به ایران، ارسال بار با کشتی است. حمل و نقل دریایی می‌تواند محموله‌های با حجم بالا و سنگین را در خود جای دهد. در این شیوه دسته‌های مختلف محصولات قرار می‌گیرد. حمل و نقل دریایی هزینه زیادی ندارد، اما برای رسیدن به بندر مقصد یعنی بنادر جنوب ایران حداقل بین ۳۰ تا ۳۵ روز زمان می‌برد. فاصله جغرافیایی بین ایران و چین نقش مهمی در زمان تحویل بسته‌های سفارشی واردکنندگان ایفا می‌کند. مدت زمان تحویل کالا را با کشتی نمی‌توان به طور دقیق اعلام کرد؛ زیرا باید اتفاق‌های غیر قابل پیش‌بینی را هم در نظر گرفت.
 • ارسال بار با قطار:
  ارسال بار با قطار
  میان گزینه‌های حمل و نقل شرکت باربری از چین به ایران قطار را هم خواهید دید. قطارهای باری چینی از سال ۲۰۱۷ به ایران راه یافته‌اند و امکان ارسال بسته‌های باری سنگین و پر حجم را برای واردکنندگان ایرانی فراهم کرده‌اند.

ارسال بار با قطار از چین به ایران را باید در گروه روش‌های مقرون به صرفه قرار دهید. در این روش قطار چینی برای تحویل بارهای تولید شده واردکنندگان به ایران از مسیر جاده ابریشم عبور می‌کند. جالب است بدانید که همانند حمل و نقل دریایی، قطارهای باربری چینی بارهای FCL و LCL را پوشش می‌دهند.

همچنین آن‌ها خدمات یکپارچه را برای مشکلات ناشی از تأخیر در تولید، حجم بالای موجودی، محدودیت‌های ظرفیت و زمان‌های حمل و نقل طولانی که بر زنجیره تأمین مشتریان تأثیر می‌گذارد، ارائه می‌دهند.

هزینه باربری از چین به ایران

مجاسبه هزینه حمل دریایی، هوایی و زمینی از چین به ایران، دغدغه همه واردکنندگانی است که بین این دو کشور فعالیت تجاری دارند. برای آنکه توضیح دقیق‌تری برای هزینه باربری از چین تا ایران بیان کنیم، باید در ابتدا به تحلیل عواملی که روی نرخ باربری تاثیر دارند، بپردازیم. وقتی صحبت از هزینه‌های حمل و نقل می‌شود، به این نتیجه می‌رسیم که عوامل مختلفی وجود دارد که برخی از آن‌ها بی‌خبر هستند.

آیا شرکت وانیکس حمل خرده بار از چین هم انجام می‌دهد؟
هزینه باربری از چین به ایران

اما رایج‌ترین عواملی که روی هزینه باربری از چین تا ایران تاثیر می‌گذارند:

 • اندازه و وزن بار
 • حجم بار
  (منظور از حجم مقدار فضایی است که نسبت وزنی هر محموله در هواپیما، کانتینرهای کشتی، پست معمولی یا قطار در بر می‌گیرد.)
 • فاصله مبدا و مقصد حمل و نقل
 • شیوه حمل و نقل بسته‌ها
 • زمان‌های تحویل بار
 • هزینه‌های اضافی
 • نوع قرارداد
 • مالیات و عوارض
 • هزینه گمرکی

هر حامل دارای دسته بندی‌ها و اصطلاحات خاص خود برای توصیف محدودیت‌های وزن و اندازه است. اما این موارد معمولاً شامل پاکت‌هایی برای اسناد استاندارد A4، بسته‌هایی برای اسناد بزرگتر و اقلام فشرده، جعبه‌ها و پالت‌ها می‌شود. بسته‌های بزرگ یا غیرعادی ممکن است با هزینه اضافی پذیرفته شوند.

برای مثال برخی از هواپیماهای باری مجاز به حمل بار تا ۱۵۰ تن هستند. برخی از شرکت‌های هواپیمایی که خدمات باربری ارائه می‌کنند مجاز به حمل بار بین ۳۰ تا ۵۰ کیلوگرم هستند.

شرکت باربری از چین به ایران برای آنکه هزینه نهایی حمل و نقل را بیان کند باید همه این موارد را در نظر بگیرد. برای مثال اگر شما قصد دارید که بسته‌های سفارشی خود را با کشتی وارد کنید، در هر صورت هزینه یک کانتینتر از شما درخواست می‌شود. روش‌های مختلف حمل و نقل می‌تواند از نظر هزینه بسیار متفاوت باشد، روش‌های هوایی و زمینی هر دو رایج هستند، اما هزینه حمل دریایی از چین به ایران، کمتر از حمل هوایی است.

هزینه‌های اضافی می‌تواند شامل خدمات اضافی باشد که در طول مسیر بسته‌های ارسالی به آن‌ها نیاز داشته باشند. کاهش این هزینه‌های اضافی ممکن است دشوار باشد، اما حداقل باید تخمین زده شوند هزینه تقریبی باربری مشخص شود. به زبان ساده‌تر هر چیزی که خارج از حمل و نقل و جابجایی استاندارد باشد، بر قیمت حمل و نقل تأثیر می‌گذارد.

قوانین واردات از چین را بدانید

با توجه به کشور مبدا و مقصد، شرکت‌های حمل و نقل معمولاً محدوده‌ای از زمان‌های خدمات استاندارد و سریع را ارائه می‌دهند. هزینه و خدماتی که در بازه‌های زمانی مختلف ممکن است، متفاوت باشد.

نوع قراردادی که واردکننده با تولیدکننده چینی بسته نیز روی هزینه باربری تاثیر دارد. اگر قرارداد FOB امضا شود، یعنی هزینه حمل بار به عهده تولیدکننده است. در قرارداد EXW هزینه‌ها از در کارخانه تولیدی در چین تا گمرک و رسیدن به انبار تخلیه به عهده واردکننده است.

هزینه گمرکی کالاهای وارداتی نیز متفاوت است. اینکه کالاهای سفارشی در کدام گروه قرار گیرند، هزینه انبارداری و صدرو بیجک نیز روی هزینه گمرکی تاثیر دارند.

وانیکس شرایط واردات از چین را آسان کرده است

اگر به دنبال وارد کردن کالا از چین هستید، وانیکس شرایط واردات را آسان کرده است. این شرکت با خدمات ویژه‌ای مثل ارائه چک تضمینی پس از ثبت سفارش و ارتباط با بهترین شرکت‌های باربری از چین به ایران، همواره در صدد است تا مهم‌ترین بخش واردات را یعنی حمل و نقل را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهد.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست