همین حالا تماس بگیرید (هر ساعت از شبانه روز)

اقتصاد پاراگوئه چگونه است؟

شهرهای این کشور هر کدام شرایطی مشخص دارند، به طور کلی کشور پاراگوئه برای بخش‌های اقتصادی خود وقت زیادی گذاشته به شکلی که نرخ بیکاری به کمتر از هفت درصد و میزان تورم به زیر دو درصد رسیده است.

وضعیت کلی اقتصاد پاراگوئه

در ابتدا نگاه کوتاهی به کشور پاراگوئه می‌اندازیم. پاراگوئه در آمریکای جنوبی قرار دارد و پایتخت آن شهر آسونسیون با جمعیتی بیش از هفت میلیون نفر است. زبان‌ رسمی مردم این کشور اسپانیایی و گوارانی بوده و واحد پول آن نیز گوارانی است. در حدود ۹۲ درصد از مردم به زبان اسپانیایی و ۹۸ درصد نیز به زبان گوارانی قادر به صحبت کردن هستند.پاراگوئه به آب دسترسی ندارد و مساحت آن بیش از چهارصد هزار کیلومتر مربع است. این کشور از جنوب و جنوب غربی با کشور آرژانتین، از شرق و شمال شرقی با کشور برزیل، و از سمت شمال غرب با کشور بولیوی مرز مشترک دارد، این کشور توسط رودخانه پاراگوئه که در میانه کشور در جریان است به دو قسمت تقسیم شده است.

 

 

پاراگوئه در بخشهای صادراتی برای کشورهایی مانند روسیه، شیلی و آلمان شرایط مطلوبی را فراهم ساخته به شکلی که اخیرا صادرات علوفه این کشور به شیلی بخش بزرگی از اقتصاد را شامل شده است. صادرات پاراگوئه به کشور آلمان بیش از۶ درصد است و صادرات مواد اولیه خوراکی با ارزشی مشخص دنبال می‌شود، به هر شکل بخش مهمی از اقتصاد پاراگوئه به صادرات وابسته است. محصولات وارد شده به این کشور اغلب وسایل حمل و نقل جاده‌ای است. کالاهای مصرفی در پاراگوئه عموما وارداتی هستند، در کل واردات کالاهای مصرفی این کشور همچنان ارزش مشخصی دارد که مواد اولیه نیز از بخش‌های مهم در واردات محسوب می‌شود، محصولات وارداتی این کشور عموما مواد شیمیایی، قطعات وسایل نقلیه از مبدا برزیل و آمریکا است.

وضعیت کلی اقتصاد پاراگوئه

واردات کالا معمولا مواد اولیه بوده و به بخش وسایل نقلیه مربوط است. دولت پاراگوئه سعی دارد که ساختار وارداتی را بهبود ببخشد که این زمینه بسیار ثابت قدم عمل کرده است، یعنی واردات به این کشور می‌تواند قسمتی از راندمان اقتصادی را شامل شود.شرایط واردات در این کشور بر پایه نظام اقتصادی کلان تعیین می‌شود و رشد واردات کالا دولت این کشور را نیز درگیر می‌کند. بخشی از مردم این کشور در بخش صادرات محصولات خوراکی اشتغال دارند که این موضوع در زمان ثبت شرکت‌ها قابل مشاهده و میزان مالیات مشخصی را نیز به خود اختصاص داده است،  بنابراین منابع مالی این کشور به شکل سالانه ارزیابی خواهد شد.

 

 

وضعیت تولید پاراگوئه

میزان رشد تولید ناخالص داخلی در اقتصاد پاراگوئه به عدد یازده درصد نزدیک شده و رشد تولید ناخالص در سال فراتر از سیزده درصد شده است. تولید ناخالص کل داخلی نیز مرز ۴۰ درصد را رد کرده است، تامین سرمایه ثابت ناخالص۱۱ درصد و سرانه تولید ناخالص داخلی در این کشور رشدی ۱۲ درصدی را تجربه کرده است. میزان PPP یا ارزش برابری قدرت خرید جامعه، تولید ناخالص داخل نسبت به قیمت‌های ثابت در این کشور به رشدی ۵ درصدی رسیده که دولت سعی می‌کند در قیمت‌گذاری‌ها به شکل ثابت در نظر بگیرد حضور داشته باشد. دولت این کشور بخش ساخت و ساز را به شکل امروزی و با تکنولوژی‌های روز دنیا پیش می‌برد، قیمت گوارانی پاراگوئه بر پایه تولید ناخالص داخلی رشد ۲ درصدی را داشته است.دولت سعی کرده که اقتصاد رقابتی باشد و وضعیت صنعت فولاد این کشور با ارزشی مشخص پیگیری شود. کسب و کارها در این کشور بخش‌های مهمی از رده‌های جهانی را کسب کرده و دولت قصد دارد تا شرایط به شکل حرفه‌ای و با تجربه دنبال ‌شود. با این سیاست‌ها متوجه می‌شویم که اقتصاد عملکرد مناسبی داشته و وضعیت گوارانی در سال‌های اخیر بهبود پیدا کرده است.

همانگونه که گفته شد اقتصاد پاراگوئه مبتنی بر بازار است و به شدت به محصولات حوزه کشاورزی وابسته است. اقتصاد این کشور در سال‌های اخیر به علت رشد صادرات محصولات کشاورزی مانند سویا، رشد را تجربه کرده است. از مزایای دیگر اقتصاد پاراگوئه جمعیتی جوان و انرژی برق آبی بوده و دولت این کشور از سرمایه‌گذاری خارجی استقبال به عمل می‌آورد.شرکتهایی تجاری و بین‌المللی با استفاده از اقتصاد بین المللی به سرمایه‌گذاری اشتغال دارند که شما با خیالی راحت می‌توانید توسط آنها در اقتصاد یک تجارت مطمئن داشته باشید. یکی از این شرکت‌ها، شرکت تجاری وارداتی وانیکس است که یک به صورت تخصصی و فعال در زمینه واردات و صادرات کالا فعالیت دارد.

 

وضعیت تولید پاراگوئه

 

 

 

صادرات و واردات پاراگوئه

در این بخش گزینه‌های مهم واردات و صادراتی این کشور که دولت پاراگوئه اهمیت زیادی برای آن قائل است را بیان کرده‌ایم:

 صادرات

لوبیا

علوفه دام

برق

پنبه و گوشت

چوب و چرم

انواع روغن‌های خوراکی

به مقاصد:

 اوروگوئه

برزیل

روسیه

شیلی

آلمان

آرژانتین

واردات

 قطعات وسایل نقلیه و حمل و نقل جاده‌ای

کالاهای مصرفی

تنباکو

مواد شیمیایی و محصولات پتروشیمی

دستگاه‌های الکتریکی

تراکتور

که از مبدا کشورهایی مانند برزیل، آمریکا، آرژانتین و چین واردات آنها صورت می‌گیرد.

سرمایه گذاری در پاراگوئه

قوانین سرمایه‌گذاری خارجی در این کشور تأکید دارد که صاحبان سرمایه خارجی از ضمانت، حقوق و تعهدات یکسانی برخوردار هستند و هیچ محدودیت و تبعیضی برای آنها وجود ندارد. این کشور از معاهدات سرمایه‌گذاری بین‌المللی حمایت می‌کند و این یعنی در زمان وقوع اختلافات، خارجی‌ها قادر هستند در مجامعی بین‌المللی درخواست خسارت کنند.

مشوق‌های سرمایه‌گذاری در پاراگوئه از سوی خارجی‌ها به شکل یک قانون است که برای ورود سرمایه خارجی و مشوق‌های مالیاتی اعطا می‌شود. این سرمایه‌گذاری‌ها عموما به شکل یک سرمایه مانند وام، تجهیزات، علائم تجاری، انتقال فناوری و مواردی از این قبیل است. برخی از سرمایه‌گذاران خارجی نیز جذب بازار املاک و مستغلات این کشور شده‌اند. این کار به شکلی گسترده برای خارجی‌ها انجام می‌پذیرد و هیچ گونه محدودیتی برای آن ندارد، فرصتهای زیادی نیز برای سرمایه‌گذاری در پاراگوئه جهت ساخت مسکن موجود است و می‌توان گفت که این یک بخش رشد را تجربه کرده است.

سرمایه گذاری در پاراگوئه

سخن پایانی

در آمریکای جنوبی پاراگوئه زمین‌های مناسب کشاورزی با ارزشی بالا را دارد و در این زمین‌ها معمولاً سویا و نیشکر کشت می‌شوند. این زمین‌ها عموما در حوالی کارخانه‌های فرآوری قرار دارند، به همین دلیل ارزش بالاتری خواهند داشت. این نوع سرمایه‌گذاری با ایمن نگه داشتن سرمایه خود، برای آینده و سرمایه‌گذاری در پاراگوئه مناسب هستند.

این زمین‌ها توسط درختان یا جنگل‌ها پوشیده شده‌اند و حاصلخیزی خوبی نیز دارند، بنابراین دولت آنها را پاکسازی کرده و جهت دامداری آماده سازی می‌کنند. در این میان شرکت‌های بین‌المللی با حضور در اقتصاد به انواع سرمایه‌گذاری مشغول هستند و شما با یک خیال راحت می‌توانید توسط آنها یک سرمایه‌گذاری کم‌ریسک داشته باشید. یکی از این شرکت‌ها، مجموعه تجاری وارداتی وانیکس است که شرکتی تخصصی و فعال در زمینه واردات و صادرات کالا است.

 

 

این شرکت با سابقه و به کارگیری افراد مجرب در زمینه واردات کالا از مبدا چین و امارات متحده عربی آماده ارائه خدمات تجاری در سطحی بین‌المللی به شما عزیزان در زمینه‌های یاد شده است. شما صاحبان محترم سرمایه برای سرمایه‌گذاری و واردات هر نوع کالا، برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در این حوزه، توسط راه‌های ارتباطی با متخصصان و کارشناسان این مجموعه در تماس باشید و از مشاورهای این شرکت بهره‌مند شوید.

مزایای کار با وانیکس

قرارداد مطمئن

تحویل درب انبار

خرید از هر فروشگاهی در سراسر دنیا

چک تضمینی

واریز هزینه خدمات پس از تحویل بار

حواله یوان و دلار

حواله با کارمزد بسیار پایین

حمل دریایی 70 تا 75 روزه از چین

حمل دریایی 20 تا 25 روزه از دبی

حمل هوایی از چین

حمل هوایی 35 تا 45 روزه از چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *