اقتصاد هلند چگونه است؟ آشنایی کامل با اقتصاد کشور هلند

در این مطلب از سری مقالات آموزش اقتصادی وانیکس،  قصد داریم به بررسی چگونگی اقتصاد  هلند بپردازیم؛ اما قبل از اینکه این موضوع را به صورت جزئی‌تر باز کنیم، می‌خواهیم درباره این کشور اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم تا با خواندن آن، بتوانید یک آشنایی نسبی با وضعیت حاکم بر هلند پیدا کنید. صادرات و واردات به‌صورت متقابل همواره نقش پررنگی را در اقتصاد هلند داشته است. 

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

اقتصاد هلند

هلند یک کشور در اروپای غربی بوده و به کشور آسیاب‌های بادی مشهور است. هلند بخش اصلی و اروپایی پادشاهی هنلی است که تعدادی جزایر در بخش آمریکایی مرکزی را نیز داراست. کشور هلند با آلمان و بلژیک همسایه بوده و  حدود ۲۰ درصد از مساحت این کشور  را آب تشکیل داده است. اقتصاد هلند به این کشورها وابسته می‌باشد.

برای شرکت در آموزش رایگان اقتصاد شرکت بازرگانی وانیکس، کلیک کنید.

همچنین این کشور درصد زیادی از محصولات خود را به سایر کشورها صادر می‌کند. برای کشوری مثل هلند که ظرفیت صادرات آن بسیار زیاد است، نباید انتظار واردات با حجم بالا را داشته باشیم، اما این دیدگاه اشتباه است.

کشور هلند علاوه بر این‌که در صادرات جزو چند کشور اول جهان است، در واردات نیز جزو اولین‌ها به‌حساب می‌آید و همین تجارت به‌صورت متقابل است که اقتصاد هلند را پایدار نگه داشته است. از جمله کالاهای وارداتی هلند، می‌توان به تجهیزات حمل‌ونقل، مواد شیمیایی، البسه و پوشاک اشاره کرد.

برای واردات از چین با سرمایه کم با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

همان‌طور که در بخش فوق نیز اشاره کردیم، در این مقاله می‌خواهیم به این سؤال پاسخ دهیم که اقتصاد هلند چگونه است؟ بنابراین تا پایان این مقاله، همراه همیشگی ما باشید.

لیست موارد آورده شده در مقاله اقتصاد هلند چگونه است:

 • کلیاتی از اقتصاد هلند
 • شرکای تجاری کشور هلند
 • صادرات و واردات در کشور هلند
 • منابع و صنایع کشور هلند که در اقتصاد آن تأثیرگذارند
 • پیشرفت در کشور هلند
 • کیفیت زندگی در هلند
 • سرمایه‌گذاری در هلند

کلیاتی از اقتصاد هلند

در خصوص مهم‌ترین سؤال این مقاله که اقتصاد هلند چگونه است؟  باید گفت که کشور هلند و اقتصاد آن یکی از ۲۰ اقتصاد بزرگ در دنیاست. کشور هلند مرکز حمل‌ونقل و ترانزیت اروپایی است و رتبه پنجم اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا را از آن خود کرده است؛ معمولاً  هلند، از طریق صادرات مواد شیمیایی، نفت تصفیه شده و ماشین‌آلات الکتریکی و تجهیزات مکانیزه و مدرن کشاورزی به این رتبه رسیده است و پیشرو در دانش اقتصاد جهانی به شمار می‌رود.

برای واردات ته لنجی از چین و دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

کشور هلند سابقه طولانی در اکتشاف، سفر به تمام دنیا از راه اقیانوس‌ها و تجارت با دیگر کشورها را دارد. در همین درگیری‌ها و چالش‌های اجتماعی و اقتصادی، هلند به‌خوبی توانست  مسیرهای تداوم رشد اقتصادی را از طریق اختراع و نوآوری و نیز کارآفرینی طی کند.

برای واردات از دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

کلیاتی از اقتصاد هلند
کلیاتی از اقتصاد هلند

بر اساس آمارهای منتشره از سوی بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول، هلند هجدهمین اقتصاد بزرگ دنیا در سال ۲۰۱۲ محسوب می‌شد، این در حالی است که این کشور تنها در حدود ۱۷ میلیون سکنه دارد.

برای حمل کالا از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

شرکای تجاری کشور هلند

حال که با کلیات اقتصاد هلند آشنا شده و متوجه شدید که در رشد این اقتصاد، تجارت نیز  تاثیرگذار است؛ در این بخش می‌خواهیم شرکای تجاری هلند را به شما معرفی نماییم.

کشور هلند از جمله کشورهایی است که  با سایر کشورها، رابطه بسیار خوبی در همه بخش‌ها و مخصوصاً درزمینهٔ‌های اقتصادی دارد. به همین دلیل است که از نظر اقتصادی، کشور هلند حدوداً در وضعیت خوبی قرار دارد و شرایط و کیفیت زندگی در این کشور مناسب است. مهم‌ترین شرکای تجاری هلند در زمینه صادرات، کشورهای آلمان، بلژیک، فرانسه، ایتالیا و انگلیس هستند.

برای آشنایی کامل با سرمایه در گردش کلیک کنید.

صادرات و واردات در کشور هلند

در ادامه بررسی پاسخ  سؤال اقتصاد هلند چگونه است؟ به این سؤال می‌رسیم که صادرات و واردات در این کشور چگونه است؟ اقتصاد هلند در بخش صادرات بسیار قوی عمل کرده و به اکثر کشورهای جهان صادرات انجام می‌دهد. مهم‌ترین اقلام صادراتی هلند به دیگر کشورهای جهان شامل بنزین، محصولات کشاورزی، گل‌وگیاه، ماشین‌آلات، مواد شیمیایی، مواد غذایی و محصولات دامی است.

برای کارگو در چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

صادرات و واردات در کشور هلند
صادرات و واردات در کشور هلند

در این بین نمی‌توان از نقش اصلی محصولات کشاورزی در صادرات این کشور چشم‌پوشی کرد. این تأثیر به‌گونه‌ای است که می‌توان گفت، میزان صادرات محصولات کشاورزی هلند به‌اندازه کل صادرات کشور ایران است و حتی از آن جلوتر نیز می‌رود. شناخته‌شده‌ترین محصول صادراتی این کشور برای اغلب مردم جهان گل‌وگیاه است و اکثر مردم، هلند را با نام کشور گل‌ها می‌شناسند.

برای خرید از دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

منابع و صنایع کشور هلند که در اقتصاد آن تأثیرگذارند

اصلی‌ترین منابع طبیعی این کشور که سهم زیادی در اقتصاد هلند دارا است، منابع گاز طبیعی، سنگ آهک، زغال‌سنگ و نفت خام هستند. مهم‌ترین صنایع کشور هلند که باعث گردش اقتصاد هلند شده است، صنایع کشاورزی، ماشین‌سازی، ماهیگیری، مواد و مصالح ساختمانی، صنایع فلزی، مواد شیمیایی و تجهیزات الکترونیکی هستند.

برای خرید از چین و تحویل در ایران با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

پیشرفت در کشور هلند

همان‌طور که می‌دانید اگر  اقتصاد یک کشور شکوفا باشد، آن کشور در همه زمینه‌ها پیشرفت می‌کند. کشور هلند نیز با توجه به پیشرفت‌های اقتصادی خود در زمینه‌های مختلف نیز پیشرفت کرده است. از جمله این پیشرفت‌ها را در ادامه آورده‌ایم.

 هلند یک کشور قدرتمند در زمینه هنر و موسیقی است و رشد موسیقی در این کشور در کل جهان شناخته شده است.کسب‌وکار در کشور هلند نیز پیشرفت خوبی داشته است؛ به‌طوریکه دولت این کشور از افرادی که قصد کارآفرینی در کشور هلند را  دارند استقبال می‌کند. لازم به ذکر است که کشور هلند یک کشور بسیار عالی برای کسانیست که می‌خواهند زندگی ساده و شادی داشته باشند.

برای آشنایی کامل با رکود اقتصادی کلیک کنید.

از دیگر توسعه‌های کشور هلند در زمینه ارتباطات می‌توان یاد کرد، سیستم حمل‌ونقل این کشور از مجهزترین وسایل نقلیه استفاده می‌کند و بررسی و پیگیری‌های گسترده‌ای در این زمینه دیده می‌شود که می‌تواند نتیجه خوبی به همراه داشته باشد. محصولات غذایی کشور هلند کاملاً طبیعی و بهداشتی هستند و همه این موارد امتیاز بسیار ارزشمندی برای این کشور محسوب می‌شود.

کیفیت زندگی در هلند

از دیگر مواردی که  با رشد اقتصادی در هر کشوری افزایش می‌یابد، کیفیت زندگی در آن کشور است. در خصوص کیفیت زندگی در هلند باید گفت زمانی که صحبت از مهاجرت به هلند می‌شود، یعنی کیفیت زندگی در این کشور نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

برای ترخیص کالا در چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با وانیکس کلیک کنید.

کیفیت زندگی در هلند
کیفیت زندگی در هلند

شهروندان خارجی به طبع به این دلیل به هلند مهاجرت می‌کنند که کیفیت زندگی در این کشور بهتر از کشور خودشان است. شاخص‌های مختلفی وجود دارد که به‌واسطه آن‌ها می‌توان کیفیت زندگی در یک کشور را مورد سنجش قرار داد؛ بنابراین باید گفت هلند یکی از کشورهای بسیار مناسب برای زندگی به‌حساب می‌آید و کیفیت زندگی در آن با توجه به اقتصاد خوب آن بسیار بالاست.

برای آشنایی کامل با رشد اقتصادی کلیک کنید.

سرمایه گذاری در هلند

اقتصاد هلند برای رشد هر چه بهتر، فرصت‌های سرمایه‌گذاری زیادی را برای افراد  فراهم آورده است. بنا به گزارش سرمایه‌گذاری جهانی سال ۲۰۱۸، UNCTAD هلند رتبه ۶ و رتبه یکم را در رتبه‌بندی جهانی کشورهای دریافت‌کننده عمده جریان FDI یا سرمایه‌گذاری جهانی را از آن خود کرده است. سیاست سرمایه‌گذاری هلند با گرایش بین‌المللی قوی و سیاست آزاد نسبت به سرمایه‌گذاری خارجی مشخص می‌شود. در این راستا، بخش‌های اصلی سرمایه‌گذاری در هلند عبارتند از:

 • فعالیت‌های مالی و بیمه
 • بخش تولید
 • تجارت عمده‌فروشی و خرده‌فروشی
 • معامله املاک
 • اطلاعات و ارتباطات

سخن پایانی

در پایان مقاله اقتصاد هلند چگونه است؟ باید گفت هلند به لحاظ اقتصادی شاخصه‌های ویژه‌ای دارد. از این بین می‌توان به قدرت این کشور در صادرات اشاره کرد. کشور هلند در اکثر مواقع جزو ۱۰ کشور اول در صادرات منابع به دیگر کشورهاست.

برای آشنایی کامل با اینکه تورم چیست کلیک کنید.

در برخی مواقع نیز حتی تا پله‌های ششم نیز صعود کرده است. به لحاظ واردات نیز هلند جزو ۸ کشور واردکننده منابع و تجهیزات مختلف به شمار می‌رود. همه این آمار بیان شده نشان می‌دهد که کشور هلند دارای اقتصادی توسعه‌یافته و پویا است.

برای آشنایی کامل با  حباب قیمت کلیک کنید.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

89 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست