همین حالا تماس بگیرید (هر ساعت از شبانه روز)

اقتصاد سنگاپور چگونه است؟ آشنایی با اقتصاد کشور فنلاند

اقتصاد این کشور یک اقتصاد آزاد، مبدع، رقابتی، پویا و تجارت‌پذیر است. شاخص آزادی مالی و اقتصادی در سال ۲۰۱۵ ، این کشور را در رتبه دوم دنیا قرار داد و در مدت یک دهه گذشته، سنگاپور در رده نخست شاخص راحتی انجام کسب‌وکار را دارا بوده ‌است. سنگاپور از نظر شاخص فساد، با نیوزیلند و کشورهای اسکاندیناوی در رده سالم‌ترین کشورها قرار دارد. در سال ۲۰۱۶ به گزارش واحد اطلاعات مجله اکونومیست، برای سومین سال متوالی سنگاپور به عنوان گرانترین شهر جهان معرفی شد.

 

 

کلیاتی درباره اقتصاد سنگاپور

برای چندمین سال متوالی سه موسسه بزرگ رتبه‌بندی اقتصادی دنیا مشهور به Big three، کشور سنگاپور را در میان معدود کشورهایی قرار داده‌اند که رده آن‌ها AAA بوده است. تنها کشوری در آسیا است که به چنین رتبه‌ای رسید. سنگاپور به دلیل موقعیت جغرافیایی خود، نیروی کار ماهر، میزان مالیات پایین، زیرساخت‌هایی پیشرفته و برخورد شدید با فساد توانسته است به میزان زیادی سرمایه خارجی جذب کند. این کشور یازدهمین ذخیره ارزی خارجی را داراست و یکی از بالاترین رده بر اساس شاخص سرانه سرمایه‌گذاری خالص بین‌المللی را به دست آورده است. در حدود ۷ هزار ابر شرکت چند ملیتی از ایالات متحده، ژاپن و اروپا در این کشور حضور دارند، حدود ۱۵۰۰ شرکت چینی و همین تعداد شرکت هندی نیز در سنگاپور فعال هستند.

کلیاتی درباره اقتصاد سنگاپور

۴۴ درصد نیروی کار در سنگاپور افرادی غیر بومی هستند و بیش از ۱۰ قرارداد تجاری به صورت آزاد با کشورها و مناطق مختلف دارد. با وجود اقتصاد بازاری در این کشور، دولت سنگاپور هم نقش بسزایی در اقتصاد این کشور دارد، به نحوی که ۲۲ درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل داده است. این کشور دومین سرمایه‌گذار بزرگ خارجی در کشور هند است، همچنین چهاردهمین صادرکننده و پانزدهمین واردکننده کالا در دنیا محسوب می‌شود. بهترین راه‌حل برای مشکلات اقتصاد و بیکاری این کشور، آغاز برنامه‌ای جامع و صنعتی با تمرکز بر صنایع پرکاربرد بود.کشور سنگاپور هیچ پایه صنعتی نداشت، اما چگونه قدم‌هایی برای رفتن به یک دوران طلایی را برداشتند؟

 

 

جذب سرمایه خارجی در سنگاپور

اداره‌کنندگان سنگاپور برای یافتن کار برای مردم شروع به آزمایشی جهانی کردند. آنها می‌دانستند که باید با کشورهای توسعه یافته در ارتباط بوده و شرکت‌های چند ملیتی را قانع کنند تا در سنگاپور اقدام به سرمایه‌گذاری کنند.

یک محیط امن و بدون فساد در سنگاپور

جهت جذب سرمایه، سنگاپور مجبور به ایجاد یک محیط امن، بدون فساد و با مالیات کم بود. اشخاصی که باعث تهدید وحدت ملی، سیاسی یا شرکتی بودند به سرعت و بدون تشریفات قانونی به زندان می‌رفتند، قوانینی تعجب‌آور اما مناسب تجارت توجه سرمایه‌گذاران بین المللی را جلب کرد. برخلاف همسایه‌های این کشور که در آن سیاست و اقتصاد قابل پیش‌بینی نبود، سنگاپور کاملا پایدار بود. علاوه بر این، سنگاپور با قرارگیری در یک موقعیت مناسب و سیستمی بندری یک مکان ایده‌آل برای تولید کالا نیز بود. تا سال ۱۹۷۲ و فقط در مدت ۷ سال پس از استقلال سنگاپور، حدود یک چهارم از شرکتهای تولیدی در سنگاپور یا به شرکت‌های خارجی تعلق داشتند یا یک سرمایه‌گذاری مشترک بودند و ایالات متحده و ژاپن از سرمایه‌گذاران عمده در سنگاپور بودند. در نتیجه این کارها یک فضای ثابت در سنگاپور، شرایطی مطلوب برای سرمایه‌گذاری و گسترش سریع اقتصاد جهان از ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۲، میزان تولید ناخالص داخلی در این کشور رشدی دو رقمی در سال را تجربه نمود.

یک محیط امن و بدون فساد در سنگاپور

نقش نیروی کاری ماهر در اقتصاد سنگاپور

در این کشور مدارس فنی زیادی تاسیس شد و به شرکت‌های بین‌المللی پول پرداخت شد تا کارگران مبتدی این کشور را در حوزه فناوری اطلاعات، پتروشیمی‌ها و الکترونیک آموزش دهند. امروزه کشور سنگاپور یک جامعه‌ای مدرن و صنعتی دارد و تجارت داخلی آن همچنان در اقتصاد نقشی اساسی دارند. بندر سنگاپور بعد از بندر شانگهای پرترددترین بندر برای حمل و نقل جهانی است.صنعت گردشگری در سنگاپور نیز رونق دارد و در سال بیش از ۱۴ میلیون گردشگر را جذب می‌کند. صنعت‌های گردشگری پزشکی و گردشگری آشپزی در این کشور نیز به لطف میراث فرهنگی در سنگاپور و فناوری‌های پیشرفته پزشکی، به یک موفقیت کامل رسیده است.سنگاپور با وجود مساحت کوچک خود هم اکنون چهاردهمین شریک تجاری ایالات متحده محسوب می‌شود. بیش از دو سوم تولیدات و فروش مستقیم را صادرات تشکیل می‌دهد، این کشور با حدود سه میلیون نیروی کار، به تولید ناخالص داخلی بیش از سیصد و شصت میلیارد دلاری در سال رسیده که یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی به حساب می‌آید.

 

 

در این کشور رشد اقتصاد بالا بوده و میزان فقر، تورم و بیکاری بسیار پایین است، ارزیابی‌های انجام شده نشان می‌دهد که این کشور توانسته یک روند صادراتی قوی داشته باشد که در این زمینه موفق ظاهر شده است. در سال ۲۰۲۰ رشد اقتصادی سنگاپور بیش از یازده درصد تخمین زده شده و نرخ دلار سنگاپور نسبت به سایر کشورها ارزان‌تر می‌باشد.در این بین شرکت‌های بین‌المللی با استفاده از اقتصادی بین‌المللی به سرمایه‌گذاری مشغول هستند که شما با خاطری آسوده می‌توانید توسط آنها در اقتصاد یک سرمایه‌گذاری با ریسک کم داشته باشید. کمپانی بازرگانی برای صادرات به سنگاپور می‌تواند به شما کمک کند.

منابع مالی مهم در اقتصاد سنگاپور

تولید ناخالص داخلی در سنگاپور حدود ۳۲۷ میلیارد دلار آمریکا اعلام شده که رشد اقتصادی این کشور در سال ۲۰۱۹ بیش از ۷ درصد بوده است. نرخ بیکاری این کشور کمی بیش از یک درصد است و گزارشی مبنی بر جمعیت زیر خط فقر مشاهده نمی‌شود.

صادرات سنگاپور

تورم در سنگاپور زیر یک درصد است و این آمار نشان از کنترلی خوب بر وضعیت تورم این کشور دارد. صادرات این کشور بیشتر در زمینه ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی، کالاهای مصرفی، مواد شیمیایی و سوخت‌های معدنی شناخته شده است. بیشترین صادرات این کشور به مقصد مالزی، آمریکا و چین و اخیرا صادرات به تایلند نیز مشاهده می‌شود. وضعیت صادرات این کشور رشدی بیش از ۵ درصد داشته است، به دلیل اینکه نرخ دلار سنگاپور از دلار در آمریکا کمتر می‌باشد.

واردات سنگاپور

واردات سنگاپور عموما در حوزه ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی و سوخت‌های معدنی دیده شده و در  اخیرا در حوزه مواد شیمیایی واردات از کره جنوبی صورت گرفته است. واردات از مبدا مالزی، آمریکا و چین نیز دیده می‌شود و در بخش تجاری، سنگاپور عالی عمل کرده است.

واردات سنگاپور

سخن پایانی

توسعه همه جانبه سنگاپور که با توسعه اقتصادی همراه است با استقرار یک حاکمیت قدرتمند در آن کشور شروع شد. حاکمیت با سیاست‌‏ها و استراتژی‏ مناسب به ایجاد ظرفیت‌‏هایی مانند جذب سرمایه خارجی و نیروی کار متخصص خارجی پرداخت. توسعه این کشور با نگاهی به درون و آموزش نیروی بومی، افزایش صادرات، قوانین شفاف، حاکمیتی بدون فساد و تلاش برای حفظ اصول و امنیت جامع تداوم داشت.

شرکت وانیکس با تجربه و به کارگیری افرادی حرفه‌ای در حوزه واردات کالا از مبدا چین و امارات متحده عربی آماده ارائه هرگونه خدمات در سطحی بین‌المللی به شما صاحبان سرمایه در زمینه‌های یاد شده می‌باشد.

 

 

شما عزیزان جهت سرمایه‌گذاری و واردات هر نوع کالا، جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در این حوزه، توسط راه‌های ارتباطی با متخصصان و کارشناسان این مجموعه در تماس باشید و از مشاورهای این شرکت بهره‌مند شوید.

سوالات متداول درباره اقتصاد سنگاپور

سیاست‌های اقتصاد سنگاپور در زمینه توسعه چیست؟

استراتژی کشور سنگاپور در استفادهای مطلوب از بازارهای جهان و تبدیل‌ شدن به یک بخش از زنجیره‌ تولید و مبادلات مالی و تجاری جهان است.

آیا مردم در پیشرفت اقتصاد سنگاپور نقشی ایفا کردند؟

این کشور ادیان و مذاهب مختلفی دارد و مردم در عقاید دینی و مذهبی خود کاملا آزاد هستند، تمامی ادیان این کشور، به‌ شکل علنی فعالیت دارند و این مورد یکی از علل پیشرفت سنگاپور است.

آیا قوی‌ترین قسمت اقتصاد سنگاپور، رقابت است؟

اقتصاد سنگاپور مبتنی بر بازار است و در آن عرضه و تقاضا، درآمد را تعیین می‌کند، اما دولت دخالت‌های زیادی در بازار دارد و در نتیجه سرمایه‌گذاری‌های وسیعی را در بخش زیرساختی انجام داده است.

مزایای کار با وانیکس

قرارداد مطمئن

تحویل درب انبار

خرید از هر فروشگاهی در سراسر دنیا

چک تضمینی

واریز هزینه خدمات پس از تحویل بار

حواله یوان و دلار

حواله با کارمزد بسیار پایین

حمل دریایی 70 تا 75 روزه از چین

حمل دریایی 20 تا 25 روزه از دبی

حمل هوایی از چین

حمل هوایی 35 تا 45 روزه از چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *