اقتصاد تایلند چگونه است؟ آشنایی با اقتصاد کشور تایلند

وضعیت اقتصاد تایلند تا حدود زیادی به صنعت توریسم وابسته است ولی در سال‌های اخیر با وجود بیماری کرونا، کسب درآمد از این طریق کمی از رونق افتاده است.

وضعیت اقتصادی تایلند

اقتصاد تایلند در طی چند دهه اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و همچنین از نظر اجتماعی و اقتصادی توسعه یافته است. کشور تایلند از یک کشور کم درآمد طی یک نسل به یک کشور پر‌درآمد تبدیل شده است و یک کشور تازه صنعتی شده است.‌

 

 

وضعیت اقتصادی تایلند

 رشد اقتصادی تایلند در سال ۱۹۶۰تا ۱۹۹۰ تقریبا ۵/۷ درصد بوده و در سال  ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۵ حدود پنج درصد رسیده است. همین مورد باعث شده میلیون‌ها فرصت شغلی ایجاد شود و مردم را از فقر نجات دهد و طبق آمار بانک جهانی، کشور تایلند به عنوان هشتمین کشور بزرگ اقتصادی شناخته شده است.

شرایط زندگی در کشور تایلند

در ابتدا به اقتصاد تایلند و رشد اقتصادی کشور تایلند پرداختیم حال درباره شرایط زندگی در کشور تایلند توضیح می‌دهیم. یکی از مقصدهای توریستی جهان، مهاجرت به کشور تایلند است به دلیل اینکه کشور تایلند یک منطقه گرمسیری است و در کنار یک اقیانوس آرام و زیبا قرار گرفته و همچنین دارای معابد زیبا، سواحل رویایی و جنگل های زیبایی است.یکی از دلایلی که باعث ایجاد فرصت‌های شغلی در کشور تایلند شده این است که هزاران هزار گردشگر از سراسر دنیا برای شرکت در جشنواره‌های محلی تایلند می‌روند. شرایط زندگی در کشور تایلند بسیار مناسب است بدلیل اینکه کشوری امن است و مردم آنجا بسیار صلح‌آمیز در کنار هم زندگی می‌کنند. از همه مهمتر خرید بنزین و غذا در این کشور بسیار ارزان است که حتی با حقوق متوسط می‌توان یک زندگی راحت و بدون دغدغه داشت.

 

 

مزایای زندگی در کشور تایلند

زندگی کردن در کشور تایلند یک زندگی آرام و در عین حال پر ماجرا است. علاوه بر رشد اقتصادی تایلند مکانی مناسب برای زندگی است. در اینجا چند مزایای مهم زندگی در تایلند را بیان می کنیم.

 • ارزان بودن: کشور تایلند کشوری بیش از حد ارزانی است شما می‌توانید با بودجه کم در آنجا یک خانه بگیرید و حتی اینترنت ارزانی دارد. شما با داشتن فقط ۲۶۰ دلار در ماه می‌توانید در یکی از شهرهای تایلند خانه‌ای اجاره کنید و حدود هشت دلار در ماه برای قبض آب و پنجاه دلار بابت قبض برق دهید.
 • داشتن غذاهای مناسب: اگر شما به غذاهای تند علاقه دارید کشور تایلند برای شما بسیار دلپذیر است شما می‌توانید برای یک وعده غذایی حدود دو دلار پرداخت کنید.
 • داشتن گستره وسیعی از فعالیتها: شما می‌توانید اوقات فراغت خود را در کشور تایلند در کلاس‌های گلف، باشگاه، کلاس‌های هنری و ….. بگذرانید. در واقع تایلند کشور خوبی برای بهبود سلامت انسان است چون به کشور طب سوزنی، ورزش درمانی و درمان های گیاهی معروف است.
 • مسافرت بیشتر: کشور تایلند از نظر جغرافیایی تنوع بسیار دارد مثلا دیدن شالیزارها، جنگل ها، مناطق تاریخی.

مزایای زندگی در کشور تایلند

معایب زندگی در کشور تایلند

با وجود اینکه اقتصاد تایلند پیشرفت بسیاری داشته و زندگی در این کشور بسیار لذت بخش و مزایای زیادی دارد اما یک سری معایبی هم دارد از جمله:

 • انگلیسی زبان رسمی کشور تایلند نیست: مردم تایلند زبان انگلیسی را در مدرسه می‌آموزند و بطور طبیعی وقت تمرین کردن هم ندارند و بسیاری از مردم انگلیسی را متوجه نمی‌شوند.
 • ویزا و مهاجرت: قوانین ویزا و مهاجرت به کشور تایلند ممکن است کمی پیچیده باشد چون گرفتن ویزا شرایط سنی خاص و شرایط مالی به خصوصی دارد.
 • فصل سوزاندن: به دلیل اینکه کشور تایلند کشوری کشاورزی است در ماه‌های مارس و آپریل پسماند محصولات کشاورزی خود را می‌سوزانند به همین دلیل در این ماه ها هوا آلوده است.

 

 

چگونگی کار در کشور تایلند

به دلیل رشد اقتصاد تایلند متقاضیان برای مهاجرت کاری به تایلند بسیار زیاد است. متقاضیان بین المللی برای کار طولانی مدت در تایلند باید حتما ویزای این کشور را داشته باشند. از جمله شرایط کاری در کشور تایلند: مهندسی، پزشکی، پیراپزشکی، ساخت و ساز و….است که همه این کارها نیازمند نیروی جوان هستند. کار کردن قانونی در کشور تایلند با داشتن مجوز قانونی امکان پذیر است.

لیست ده شغل پر درآمد در کشور تایلند

کشور تایلند مشاغل مختلفی دارد و با توجه به اقتصاد تایلند شغل‌ها با درآمد متفاوتی هستند. ده شغل پردرآمد این کشور را معرفی کرده که عبارتند از:

 • آموزش زبان انگلیسی
 • آموزش رانندگی
 • خرید و فروش ملک
 • کار آفرینی
 • کار در رستوران و کافه
 • رشته های پیراپزشکی و پزشکی
 • کار در شرکت های چند ملیتی
 • استخدام در سفارت این کشور
 • نویسندگی

 رفتار مردم تایلند با مهاجرین

 متقاضیان برای مهاجرت به کشور تایلند زیاد است چون رشد اقتصاد تایلند بسیار عالی است. ما دو گروه داریم یکی پناهنده و دیگری مهاجر. پناهنده یعنی افرادی که از جنگ‌های داخلی به این کشور بخاطر امنیت پناه می‌آورند و توسط قانون بین‌المللی محافظت می شوند. اما مهاجرین در برابر قانون جدید کشوری که در آن ساکن هستند قرار می‌گیرند.

 رفتار مردم تایلند با مهاجرین

تأثیر مثبت مهاجرین به این کشور خیلی بیشتر از تاثیر منفی آن است. در نتیجه مردم کشور تایلند نظر خوبی نسبت به مهاجران دارند و حضور آنها را در کشور مثبت تلقی می‌کنند و در زمینه گردشگری بشدت از مهاجران استقبال می‌کنند. اغلب کارگران مهاجر جوان هستند و در بسیاری از مشاغل فعال هستند در واقع می توان گفت مهاجرین جوان جوابگوی بیشترین نیاز نیروی کار هستند و چون از همکاران خود جوانتر هستند احتمالا استخدام آنها بالاست.

 

 

هزینه زندگی در تایلند

هزینه زندگی در این کشور بسیار ارزان و مناسب است، هر چند که رشد اقتصاد تایلند رو به پیشرفت است اما زندگی پر این کشور بسیار راحت و ارزان است. مثلا هزینه مسکن بستگی به جایی که زندگی می کنید دارد معمولا در شهر بانکوک هزینه مسکن نسبت به بقیه شهرها بالاتر است.

هزینه زندگی در تایلند نسبت به آمریکا و اروپا بسیار پایین تر است. مثلا هزینه مواد غذایی میوه، سبزیجات  و غذاهای بسته بندی شده در کشور تایلند بشدت ارزان است و یا هزینه مواد بهداشتی و شوینده حدوداً بین پنجاه تا صد دلار برای این موارد کافی است. از همه مهمتر کشور تایلند دارای یک سیستم درمانی ارزان همراه با پزشکان درجه یک است که مراقبت درمانی با کیفیت در سراسر کشور در دسترس است.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی در تایلند

چرخه اقتصاد تایلند بطور روتین رشد و پیشرفت داشته و منابع مالی و اقتصادی کشور بطور جدی پیگیری شده است. پایه رشد اقتصاد تایلند گردشگری و صادرات است. کشور تایلند در زمینه صادرات کشاورزی بزرگترین صادرکننده برنج است و این کشور توانسته در رکورد‌های جهانی گینس به ثبت برسد. و دیگر صادرات این کشور در زمینه قطعات اتومبیل و کولر و قطعات کامپیوتر است.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی در تایلند

کشور تایلند توانسته در زمینه سوخت‌هایی نظیر نفت و گاز مسیر صادرات درستی را فراهم سازد. یکی دیگر از بخش‌های سودآور اقتصاد تایلند در زمینه گردشگری است به دلیل اینکه جاذبه‌های تفریحی و تاریخی بسیاری وسیعی دارد.

سخن آخر

همانطور که در این مقاله گفتم رشد اقتصاد تایلند همزمان با بالا رفتن قیمت محصولات کشاورزی شد که سبب شد میزان فقر بطور چشمگیری کاهش یابد. کشور تایلند نسبت به بقیه کشورها زمینه شغلی بسیاری برای متقاضیان فراهم کرده است.

شرکت وانیکس یکی از شرکت های بزرگ است که در حوزه صادرات و واردات سالیان زیادی فعالیت دارد که توانسته در حوزه صادرات و واردات کشورهای چین و امارات موفقیت‌های بسیاری کسب کند. در این مقاله ده شغل پر درآمد کشور تایلند را بطور کامل شرح داده شد.

 

 

همچنین به علت اینکه شرایط کار و اقتصاد تایلند رو به پیشرفت است، اکثر متقاضیان بین‌المللی، کشور تایلند را برای کار انتخاب می‌کنند. در این مقاله تمام جزئیات از جمله شرایط زندگی در تایلند و مزایا و معایب آن و وضعیت رشد اقتصادی تایلند را بطور کامل توضیح دادیم. در صورت راهنمایی بیشتر در حوزه واردات و صادرات می توانید با متخصصان ما ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *