آیا چین می تواند آمریکا را شکست دهد

آیا چین می تواند آمریکا را شکست دهد ؟ ایالات متحده از پیشرفته ترین کشورهای دنیا است و این پیشرفت و توسعه در کلیه زوایای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، هنری، علمی و در آخر اقتصادی بوده است. در حالیکه سایر پیشرفت‌های رقبای ایالات متحده در چند دیدگاه ویژه اتفاق افتاده است. در مورد کشور چین می‌توان این توسعه ها را فقط در ابعاد قدرت اقتصادی و امور نظامی در نظر گرفت که آن هم بیشتر وابسته به موضوع جمعیت بالای آن کشور دارد. به طور مثال از دیدگاه علمی،کشور آمریکا و بریتانیا (همپیمانان قدیمی آمریکا) با داشتن عظیم ترین دانشگاه‌های جهان در این زمینه دارای برتری بی‌چون‌چرا نسبت به سایر کشورها هستند.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

آیا چین می تواند آمریکا را شکست دهد

در طرف مقابل دانشگاه‌های کشور چین با وجود سرعت رشد فزاینده، همچون اقتصاد آن کشور فقط در چند زمینه محدود از جمله در رشته‌های فناوری های نوین تمرکز کرده‌اند و شکاف بسیار خود را با دانشگاه‌های ایالات متحده در زیربناهای دیگر علم، همچون علوم انسانی، نتوانستند رفع و رجوع کنند.

در مسائل اجتماعی و همچنین سیاسی با به وجود آمدن طبقه‌ی متوسط شهری در کشور چین و عدم هماهنگی دولت و نظام کشور چین با توقعات این طبقه، می‌توان مشکلات بسیاری را در آینده نه چندان دور در این زمینه همچون توقعات دموکراتیک‌تر این طبقه، شاهد باشیم که توان ملی کشور چین را از داخل مورد ضربه قرار خواهد کرد.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید

برای واردات از دبی با وانیکس کلیک کنید

از منظر مقایسه شاهد آن هستیم که این توازن و توقعات بین جامعه و حکومت در جامعه‌ی آمریکا به چشم می‌خورد، و یک همپوشی دو طرفه بین مدل حکومت و مدل اقتصاد و فرهنگ ملت آمریکا با یک سنت بزرگ سیاسی موفق موجود است. در زمینه قومیت ها، مسائلی مانند منطقه ترکستان شرقی و تبت موجود است که بیانگر عدم رسیدن حکومت پکن به یک مدل از نوع دولت و ملت بومی است و از این ناحیه در آینده معضلات حکمرانی بسیاری را می‌توان برای این کشور متصور شد.

در ادامه از این مقاله با وانیکس به پاسخ کامل و جامع در مورد آیا چین می تواند آمریکا را شکست دهد می‌پردازیم.

  • چشم انداز قدرت چین
  • چه کسی در جنگ چین و آمریکا پیروز خواهد شد؟
  • چه کسی بزرگترین ارتش جهان را دارد ؟
  • ائتلاف بزرگ چین، روسیه و ایران

  • واردات انواع کالا از چین با وانیکس

چشم انداز قدرت چین

در زمینه‌ی تنش‌های مرزی با همسایگان، کشور چین حدودا با کلیه کشورهای اطراف خود همانند کشور تایوان، ژاپن، هند، اندونزی، فیلیپین، و در آخر کشور تایلند دارای تنش‌های مرزی و آبی است. منش تهاجمی‌تر کشور چین در چشم انداز دور و نزدیک می‌تواند در درجه‌ی نخست به روابط اقتصادی لطماتی جبران ناپذیر بزند و جو همکاری را به تقابل و حتی دشمنی شدید تبدیل کند. این رویه حجومی صدمات زیادی به اقتصاد چین، که در حال حاضر در حال افزایش است می‌زند. از دیدگاهی دیگر کشور چین در ابعاد همگامسازی فرهنگی نیز نتوانسته حتی در جغرافیای خود نیز به قدرت واحدی دست یابد و در مقابل قدرت فرهنگی کشورهایی همانند کره‌جنوبی، ژاپن و هند حرف زیادی برای بیان ندارد.

کارت بازرگانی چیست و چگونه می‌توان کارت بازرگانی گرفت.

چشم انداز قدرت چین
چشم انداز قدرت چین

سایر موارد دیگر موثر در قدرت نرم نیز کشور چین در شرایط با ثباتی قرار ندارد. به طور مثال در برابر قدرت توان یادگیری زبان انگلیسی، زبان چینی در سطح بین المللی اشتیاق چندانی را جلب نکرده است و علاقه به یادگیری زبان انگلیسی به نظر می‌رسد سالهای بسیاری نیز تداوم یابد. بر این اساس حتی در صورت تسلط در ابعاد تولیدی و صنعتی، کشور چین نمی‌تواند، با توجه به وضعیت مختلف اقتصاد اکنونی، ادعای برتری اقتصادی در دنیا را دارا باشد.

چه کسی در جنگ چین و آمریکا پیروز خواهد شد؟

سرزمین چین با کسب ۸۲ امتیاز از کل ۱۰۰ امتیاز در این مقیاس، جزو قدرتمندترین ارتش های دنیا محسوب می‌شود. کشور چین در رویارویی دریایی با ۴۰۶ کشتی جنگی در برابر روسیه با ۲۷۸ کشتی جنگی و کشور ایالات متحده یا هند با ۲۰۲ کشتی جنگی برتری کامل دارد. کشور ایالات متحده آمریکا با وجود منابع مالی نظامی عظیم خود با ۷۴ امتیاز در رتبه دوم جای دارد.

برای حمل کالا از چین با وانیکس با بهترین هزینه کلیک کنید

بی شک که کشور چین در اکنون به یک قدرت اقتصادی محکم بین المللی مبدل شده است و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۸ یا حتی قبل از آن از آمریکا به عنوان عظیم ترین اقتصاد دنیا سبقت بگیرد. … کشور چین بی شک در حال ربودن جایگاه اقتصادی و نظامی برتر از آمریکا است. در پاسخ به سوال مطرح شده آیا چین می تواند آمریکا را شکست دهد باید گفت قدرت نظامیه چین اصطلاحا از دیدگاه تعداد نیروی انسانی میچربد.

چه کسی در جنگ چین و آمریکا پیروز خواهد شد؟
چه کسی در جنگ چین و آمریکا پیروز خواهد شد؟

تعداد کثیری از کارشناسان تهاجم ایالات متحده را به خاطر صنایع عمده، خطوط عرضه امن و در عین حال سریع، میزان جغرافیایی بزرگ، جایگاه جغرافیایی، میزان جمعیت و خصوصیت های منطقه ای پر چالش غیرممکن می دانند . … بر این اساس، مقابله با این قاره باید از مرزهای زمینی و به وسیله کشور کانادا یا مکزیک انجام شود.

چه کسی بزرگترین ارتش جهان را دارد ؟

در سال ۲۰۲۱، کشور چین با داشتن تعداد بسیار زیادی سرباز آماده، عظیم ترین نیروهای نظامی دنیا را از نظر قدرت نیروی انسانی فعال داشت. کشورهای هند، ایالات متحده، کره شمالی و روسیه به ترتیب با بیش از یک میلیون نیروی انسانی نظامی فعال، رتبه ۲ تا ۵ نیروی بزرگ برتر بعد از کشور چین قرار دارند.

برای استفاده از خدمات ترخیص کالا وانیکس کلیک کنید

چه کسی بزرگترین ارتش جهان را دارد ؟
چه کسی بزرگترین ارتش جهان را دارد ؟

سرزمین چین با ۲.۸ میلیون نیروی انسانی نظامی، ملوان و هوانورد – ۲ برابر تعداد ایالات متحده آمریکا بزرگترین نیروی نظامی دنیا را در اختیار خود دارد. گفتنی است که ایالات متحده رتبه دوم را دردنیا دارد؛ تنها کشورهایی که بیش از یک میلیون نیروی ارتش فعال دارند، همسایگان کشور چین هستند که روسیه، هند و کره شمالی جزو آنها هستند.

ائتلاف بزرگ چین، روسیه و ایران

کشور ایران، روسیه و چین در سال ۲۰۱۹ مانور نظامی دریایی به نام کمربند امنیت دریایی در منطقه جغرافیایی اقیانوس هند و همچنین در دریای عمان انجام دادند. رابطه سه کشور ایران، روسیه و چین، ائتلافی قوی و شکست ناپذیر است که برای کشورهای بلوک غرب دنیا بسیار دردناک و خطرناک خواهد بود. طبیعتاً، آمریکا و به طور کلی بلوک غرب دنیا، در مورد ائتلاف‌های نو ظهوری که در حال حاضر در عرصه بین‌المللی در حال به وجود آمدن هستند، بسیار نگرانند. ائتلاف جمهوری اسلامی ایران، کشور پهناور روسیه و قدرت اقتصادی نظامی کشور چین یکی از نمونه‌های این ائتلاف‌های استراتژیک و پر خطر برای بلوک غرب جهان است.

برای خرید از چین و واردات آن به ایران کلیک کنید

کشور آمریکا و به طور کلی بلوک غرب، در مورد ائتلاف‌های نو ظهور که در حال شکل گیری هستند، احساس خطر مضاعف دارند. ائتلاف ایران، روسیه و جمهوری خلق چین یکی از ائتلاف‌های استراتژیک بین المللی است. سفرای ایرانی در شهر مسکو، کشور روسیه را قدرتی عظیم با پتانسیل بزرگ اقتصادی، دفاعی، نظامی و فناوری یاد کرد. کشور چین به بیان او، در نزدیکی غلبه بر آمریکا از منظر پیشرفت اقتصادی است. کشور عزیزمان ایران نیز، کشوری بزرگ با اقتصادی در حال توسعه‌ است که پیشرفت بسیاری در صنایع نظامی و همچنین دفاعی‌اش کرده است.

ائتلاف بزرگ چین، روسیه و ایران
ائتلاف بزرگ چین، روسیه و ایران

به همین خاطر است که ایجاد چنین ائتلافی (با مشارکت روسیه، ایران و چین) تبدیل به خطری شکسن ناپذیر برای غرب خواهد بود. این ائتلاف به گونه‌ای است که هر کشوری تکمیل کننده دیگری است. بطور مثال کشور عزیزمان ایران به لحاظ منابع انرژی و معدنی بسیار غنی و همچنین از منظر نظامی و مدیریت کردن تنگه هرمز در خلیج فارس نقش بسزایی را ایفا می‌کند. پس کشور چین که پیشرو در علوم اقتصادی و صنعتی هست میتواند از منابع معدنی و انرژی کشور ایران برای توسعه و مقابله با ایالات متحده که تلاش برای تحریم و بی نظم کردن منطقه خلیج فارس دارد استفاده کند.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین کلیک کنید.

همچنین کشور چین می‌تواند در قبال خوش عهدی به ایران انتقال تکنولوژی و فناوری به ارمغان بیاورد. و در آخر مهم ترین دلیل این ائتلاف حذف قدرت دلار آمریکا (معروف به پترو دلار) و نفوذ و فشار آوردن به اقتصاد کشورهای رقیب می‌باشد. حذف پترو دلار خط قرمز آمریکا هست و اگر این قدرت را از دست بدهد تغییرات و انتقال قدرت از غرب به شرق خیلی سریع انجام می‌شود. این مسئله همین حالا استارت خورده و کشور روسیه در خط مقدم آن به سر می‌برد. زیرا با قطع انرژی از سوی روسیه به سمت اروپا آنها را مجبور به پرداخت بهای انرژی به پول ملی خود کرده است. این امر باعث شده پول ملی روسیه ارزش یابد و در مقابل ارزش پول ملی کشورهای اروپایی و عضو ناتو با نزول چشم گیری روبرو شود.

این موضوع به قدری برای غرب مهم است که تا این لحظه حاضر به انجام این کار نشده و زمستانی سرد را برای ملت خود به ارمغان آورده است. اگر این فشار از سمت ائتلاف سه گانه ادامه یابد می‌تواند نتایج خوشایندی در آینده برای کشورهای تحریم شده مانند ایران شود. چرا که با کنار گذاشتن دلار قدرت ایالات متحده و پیروی کشورهای دنیا از قوانین پترو دلار کاهش می‌یابد و اکثر تحریم‌ها در این رابطه بی اثر می‌شود.

واردات انواع کالا از چین با وانیکس

با توجه به صحبت های بیان شده در فوق باید گفت تاجران و بازرگانان برای تجارت کشوری را در نظر میگیرند که دارای ثبات امنیت اقتصادی باشد. یکی از کشورهای دارای این امنیت سرزمین پهناور چین می‌باشد. شما تاجران و بازرگانان ایرانی می‌توانید کالای مورد نیاز خود را از طریق شرکت های مورد اعتماد که در کشور چین دارای دفتر معتبر و انبار هستند وارد کنید. شما می‌توانید از طریق شرکت وانیکس واردات را به خودیه خود انجام دهید.

شرکت بازرگانی وانیکس ارائه دهنده خدمات وارداتی از صفر تا صد می‌باشد. شما می‌توانید واردات خود را از ۲ کشور چین و دبی انجام دهید. واردات کالای مورد علاقه از طریق شرکت وانیکس دارای ضمانت کالا می‌باشد. به این صورت که شما در حین بستن قرارداد واردات هر کالایی با شرکت تجاری و بازرگانی وانیکس، چک ضمانت به اندازه ارزش کالای وارداتی خود دریافت کنید.

برای خرید از علی بابا چین کلیک کنید.

پس از رسیدن کالا شما به ایران و دریافت آن از شرکت وانیکس، چک ضمانت را تحویل شرکت دهید. همین حالا از این فرصت کم نظیر استفاده کنید و بیزینس خود را گسترش دهید. حاشیه سود حاصل از واردات به قدری است که زندگی شما را از نظر اقتصادی پیشرفت چشم گیری خواهد داد.

درباره وانیکس

شرکت حمل و نقل بین المللی با نام تجاری وانیکس فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ با هدف تسهیل فرآیند واردات آغاز نمود. شرکت وانیکس از انتخاب تامین کننده و خرید کالا برای شما در کشورهای چین امارت و هند سپس حمل و نقل آن از کشور انتخابی و تحویل کالا درب انبار در کنار شما می باشد و به سرتاسر ایران نیز خدمات می دهد. تفاوت کار با وانیکس این است که این شرکت بازرگانی برای گارانتی به مشتریان خود چک تضمین می‌دهد.

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

27 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست