آیا مس جزو صادرات ایران است؟

آیا مس جزو صادرات ایران است ؟ خاک کشورمان ایران، غنی از عناصر معدنی متفاوت بوده و می‌توان گفت پتانسیل معدنی بالایی دارد. مس نیز جزو فلزات باارزشی است که دولت‌ها در سال‌های اخیر توجه ویژه به آن داشته‌اند. صادرات مس، هم‌اکنون در کشور انجام می‌شود و نقش به سزایی را در بهبود جریان اقتصادی ایفا می‌کند.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

آیا مس جزو صادرات ایران است

یکی از دلایلی که باعث شده خاک ایران غنی از مس باشد، عبور کمربند جهانی مس از شمال غرب کشور است که تا قسمت جنوب شرق ادامه دارد. بنابراین همین عامل باعث رشد و توسعه کشورمان گردیده و باعث شده صادرات مس ایران به کشور‌های زیادی انجام شود. این مقاله به صادرات مس اختصاص دارد و تصمیم داریم در ادامه راجع‌به این موضوع مهم که شاید برایتان جالب باشد، بیشتر صحبت کنیم.

برای صادرات به قطر با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

موضوعات مورد بحث در مقاله آیا مس جزو صادرات ایران است؟:

  • صادرات مس در ایران از نگاه آمار
  • ایران و ذخایر ثبت شده مس
  • دلایل اهمیت صادرات مس
  • مس ایران به کدام کشور‌ها صادر می شود؟
  • مس چه خواصی دارد؟
  • خدمات شرکت وانیکس

صادرات مس در ایران از نگاه آمار

 مس، جزو فلزات پایه است و با استفاده از آن محصولات مختلفی تولید می‌شود. بنابراین، صادرات آن سودآوری بالایی برای کشور دارد. در سال‌های اخیر تلاش زیادی صورت گرفته تا بهترین استفاده از مس تولید داخل صورت بگیرد. این تلاش نتیجه خوبی داشته و همان‌طور که می‌بینیم هم‌اکنون درصد بالایی از ثروت جهانی مس، متعلق به ایران است.

برای واردات ته لنجی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

اما در زمینه صادرات مس، بعضی مشکلات پیش‌روی صادرکنندگان است‌. مثلا کشورمان در جریان‌های مربوط به تامین مس جهانی هیچ‌گونه مشارکتی ندارد و با وجود تلاش برای برقراری ارتباط با بازار بین‌المللی، شرایط سختی بر کشورمان حاکم است‌.

برای خرید از علی بابا چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

صادرات مس در ایران از نگاه آمار
صادرات مس در ایران از نگاه آمار

برای صادرات به ارمنستان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

اگر در مورد تولید کابل مسی نقصان و ضعفی وجود داشته باشد، صادرکننده ناچار است تا مانند کشور‌هایی مثل ترکیه و چین، محصول را به صورت خام به کشور‌های دیگر بفرستد. کشورمان ایران توانسته‌ است در زمینه صادرات کاتد مسی موفق عمل کند.‌به طوری‌که در حال حاضر بزرگترین صادرکننده این فلز در جهان، ایران است.

برای خرید از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

ایران ۴ درصد از مس جهان را در اختیار دارد و توانسته است ۰.۶ درصد فروش جهانی یا جریان مالی را اذعان خود نماید که رقم قابل قبولی است. در یک سال گذشته، مس با ارزش دومیلیارد دلار از کشور صادر شده که این رقم نشان‌دهنده‌ی رشد و توسعه صادرات مس در طی ده سال گذشته است. کارشناسان امیدوارند که این رقم هرساله بیشتر شود و بتوانیم در زمینه صادرات فلزات مختلف جایگاه مناسبی را در جهان کسب نماییم.

برای صادرات خاویار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 ایران و ذخایر ثبت شده مس

بعد از دو فلز آهن و آلومینیوم که جزو پرکاربرد ترین فلزات می‌باشند، فلز مس به دلیل ویژگی‌های مطلوبش محبوب است‌. از جمله ویژگی‌های فیزیکی مس می‌توان به چکش پذیر بودن، هدایت الکتریکی بالا و موارد دیگر اشاره کرد که مجموع ویژگی‌ها و کاربرد‌های مس در زندگی روزمره اهمیت آن را در بازار‌های بین‌المللی دو چندان نموده است.

برای صادرات به دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 بعضی کشور‌ها سهم بالایی در زمینه تولید مس دارند که از میان آن‌ها می‌توان به شیلی، استرالیا، پرو، چین و موارد دیگر اشاره کرد.‌کشور ما نیز با وجود ۲۱ میلیون تن ذخایر مس، جزو کشور‌های غنی از مس تلقی می‌شود. مس جزو فلزاتی است که به کشور‌های مختلفی ارسال شده و کشورمان در سال‌های اخیر توانسته رشد چشمگیری در این زمینه داشته باشد.

برای صادرات صنایع دستی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

دلایل اهمیت صادرات مس

یکی از دلایلی که باعث شده صادرات این فلز اهمیت پیدا کند، قیمت مناسب آن است. حتی اگر این فلز به صورت خام نیز ارسال نشود و با استفاده از آن محصولات مختلفی مثل ظروف مسی نیز ساخته شود، باز هم به دلیل قیمت مقرون به صرفه مواد اولیه، نیروی کار ارزان، استفاده از جدیدترین طراحی‌ها و مواردی از این قبیل صادرات آن پرسود است.

برای واردات کالا از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

دلایل اهمیت صادرات مس
دلایل اهمیت صادرات مس

لازم به ذکر است که کشورمان ایران در شاهراه‌های حمل و نقل بین المللی قرار گرفته و مس را می‌توان با استفاده از وسایل حمل و نقل متفاوتی به کشور‌ها صادر کرد. بنابراین مجموع این دلایل باعث شده‌اند که مس جزو فلزات صادراتی ایران باشد و تاجران زیادی راغب باشند که مس تولید کشور را به کشور‌های دیگر بفرستند.

برای صادرات زعفران با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

مس ایران به کدام کشور‌ها صادر می شود؟

در سال‌های اخیر، سیاست جدیدی اتخاذ شده و آن، صادرات مستقیم مس به کشور‌های دیگر است. این اتفاق در سال‌های گذشته رخ داد و مس کاتد تولید داخل به کشور هند صادر شد. همچنین قراردادی با کشور چین منعقد شد که بر اساس آن، مس به صورت مستقیم به این کشور فرستاده شود.

برای صادرات به کویت با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

در حال حاضر محصولات مختلفی از مس ساخته می‌شود و صادرات مس به کشور‌هایی مثل چین، هند، امارات متحده عربی و ترکیه صورت می‌گیرد. شایان ذکر است که در میان این کشور‌ها سهم واردات چین از همه بیشتر بوده و رتبه‌های بعدی به ترتیب به کشور ترکیه و امارات متحده عربی اختصاص یافته است.

برای صادرات شیشه با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

مس چه خواصی دارد؟

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که فلز مس، خواص زیادی برای بدن دارد. مثلا این فلز دارای خاصیت ضدسرطانی، ضد میکروبی و ضد التهابی است. مس همچنین باعث عملکرد بهتر قلب شده و ریتم قلب را منظم می‌کند. تنظیم تیروئید و بهبود فعالیت این غده، از بین بردن التهاب مفاصل، کاهش چربی خون، از بین بردن کمخونی و افزایش تولید گلبول‌های قرمز خون از دیگر اثرات مفید مس روی بدن است.

برای صادرات به عمان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

مس چه خواصی دارد؟
مس چه خواصی دارد؟

صادرات مس با وانیکس

شرکت وانیکس، جزو شرکت‌های با سابقه در زمینه واردات و صادرات کالا است. این شرکت تجربه زیادی در زمینه فعالیت‌های بازرگانی دارد و می‌تواند در کمترین زمان ممکن و با بهترین قیمت، کالای مورد نظر شما را به کشور‌هایی مثل چین، ترکیه، امارات و موارد دیگر صادر کند. این کار به صورت برعکس نیز ممکن است.  می‌توان گفت که شرکت وانیکس هم در زمینه واردات و هم صادرات توانسته است فعالیت‌های مهمی انجام داده و قدم‌های استواری در زمینه رشد و توسعه فعالیت‌های بازرگانی بردارد.

برای آشنایی با بهترین کالا برای صادرات کلیک کنید

سخن پایانی

صادرات مس اهمیت زیادی برای کشورمان دارد. تولید و استخراج این فلز با ارزش بر عهده شرکت ملی صنایع مس ایران است. انجام فعالیت‌هایی مثل استخراج، اکتشاف و حتی بهره‌برداری‌ از مس بر عهده این شرکت است. از آن‌جایی که استخراج و تولید محصولات مختلف با این فلز هزینه زیادی برای تولید کننده ندارد، صادرات آن به کشور‌های خارجی می‌تواند سود خوب و قابل ملاحظه‌ای داشته باشد.

برای صادرات به عراق با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

76 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست