آیا صادرات گوشت آزاد می شود

صادرات گوشت در کشور ما بازار و وضعیتی متغیر در چند سال گذشته داشته است. در شرایطی که صادرات انواع گوشت گوسفند و گاو و گوشت مرغ می‌تواند باعث درآمد بیشتر و کمک به رشد اقتصاد کشور می‌گردد؛ اما در سال گذشته که با شیوع  گسترده ویروس کرونا رو به رو بوده‌ایم این فعالیت با رکود قابل ملاحظه‌ای رو به رو شده است. در ادامه به صورت کامل به مضوع آیا صادرات گوشت آزاد می شود یا خیر خواهیم پرداخت.

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات گوشت

همچنین بسیاری از کشتارگاه‌ها و مراکز دامداری و دامپروری با مشکلات بسیار زیادی رو به رو بوده‌اند. بعضی از مشکلات در تولید گوشت قرمز گوسفندی و گوشت گاو به وضوح مشاهده می‌‌شود. شرایطی گفته شد تنها به دلیل صادرات بی رویه گوشت از ایران در وضعیت شیوع بیماری اعلام شده است؛ ولی در کل با بررسی دقیق آمار و ارقام صادرات و واردات گوشت قرمز و سفید می‌توان متوجه شد که به صورت کلی وضعیت صادرات برای گوشت گوسفندی، یک وضعیت رو به رشد و بسیار رضایتبخش بوده است.

برای صادرات به قطر با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

دامداری‌ها و دامپروری‌ها که در حوزه پرورش گوسفند و گاو برای کشتار و مصرف گوشت قرمز فعالیت داشته‌اند، نه تنها توانستند بازار داخل کشور را تامین نمایند، بله توانستند با کشورهای قدرتمند در این نوع تجارت نیز رقابت کنند.

برای صادرات خاویار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 با گوشت تولیدی در ایران، تقریباً می‌توان گفت که رقیب بسیار خوبی برای گوشت‌های وارداتی از برزیل صادر می‌شده‌اند، معرفی شده است. عوامل متفاوتی به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر وضعیت صادرات گوشت گوسفندی و گوشت گاو تاثیر گذار است، بعضی از عوامل که به صورت غیر مستقیم شرایط را دچار نوساناتی کرده‌اند، با یک مدیریت ساده قابل کنترل هستند. بعضی از عوامل نیز وجود دارند که برای کنترل یا تغییرات اصلی و مهم نیاز به راهبرد دقیق‌تری است و در طولانی مدت، اثرات آن را می‌توان مشاهده نمود.

برای صادرات صنایع دستی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

آنچه که در ادامه مطلب آیا صادرات گوشت آزاد می شود از وبلاگ سایت شرکت بازرگانی وانیکس خواهید خواند:

  • صادرات گوشت گوسفند
  • صادرات گوشت به کدام کشورها انجام می شود؟
  • نکات مهم درباره صادرات گوشت
  • صادرات گوشت با وانیکس

صادرات گوشت گوسفند

صادرات گوشت گوسفندی از کشور ایران به گونه‌ای بسته‌بندی شده که کاملاً استاندارد و بهداشتی به کشورهای مختلف انجام می‌پذیرد. قیمت‌گذاری برای صادرات بر اساس تُن و با توجه به هزینه دلار در بازار جهانی تعیین خواهد شد. البته لازم به ذکر است وضعیت دامداری‌ها و دامپروری‌ها به صورتی است که توانسته‌اند حجم قابل ملاحظه‌ای از گوشت گوسفندی را تولید کنند و به بازار داخلی کشور ارائه می‌دهند.

برای واردات کالا از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

صادرات گوشت گوسفند
صادرات گوشت گوسفند

گوشت قرمز مازاد ایران به کشورهای مختلفی صادر می‌شود. صادرات گوشت قرمز گوسفندی از ایران به کشورهای عرق، امارات، کویت، ارمنستان، عمان، چین، قطر، ترکیه و نیز سوریه انجام می‌گیرد. شاید به جز این کشورهای نامبرده، کشورهای دیگری هم درخواست خرید گوشت گوسفندی از ایران را داشته باشند. اما باید بررسی کرد که میزان تقاضای آنها چقدر است و آیا در مذاکرات فروش، خریداران به توافق می‌رسند یا خیر. در موضوع  صادرات گوشت گوسفندی از ایران به عراق دو نظر متفاوت وجود دارد؛ اولین نظر، همان گوشت‌های بسته‌بندی شده هستند که برای مصرف در بازار کشورهای خارجی، به صورت بهداشتی با تاییدیه‌‌های کامل ارسال می‌شوند. از نظر دیگر، می‌توان صادرات گوشت قرمز گوسفندی به صورت صادرات دام مورد توجه قرار دارد.

برای صادرات زعفران با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

صادرات گوشت به کدام کشورها انجام می‌شود؟

منابع خبری این صورت اعلام نموده‌اند که میزان صادر نمودن گوشت قرمز گوسفندی نسبت به سال‌های اخیر، رشد چند درصدی داشته است. مهمترین کشورهای صادر کننده گوشت گوسفندی به ایران ارمنستان، گرجستان، قزاقستان، مغولستان، چین و استرالیا هستند. قیمت گوشت‌های وارداتی که در کشور موجود هستند در مقابل قیمت گوشت قرمز داخلی ایران، ارزان‌تر است.

برای صادرات به کویت با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

بازارهای داخلی کشور برای استفاده از گوشت‌های قرمز وارداتی یک بازار مناسب محسوب می‌شود. این مسئله سبب شده که آسیب زیادی به دامداران و دامپروران داخلی وارد شود. در صورتی که حجم گوشت قرمز تولید شده برای صادرات، متعادل نشود، یک کالای رقابتی برای گوشت‌های وارداتی محسوب می‌گردد. بی گمان چون قیمت گران‌تری دارد، مصرف‌کنندگان به سمت گوشت‌های ارزان ‌قیمت تمایل خواهند داشت.

برای صادرات به عمان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

صادرات گوشت به کدام کشورها انجام می‌شود؟
صادرات گوشت به کدام کشورها انجام می‌شود؟

از دیگر مشکلاتی که در واردات گوشت قرمز گوسفندی به ایران و نیز صادر نمودن گوشت قرمز وجود دارد، تعرفه گمرکی است. تعرفه‌های گمرکی که می‌توانند طریقه تجارت را با مشکلات بسیاری رو به رو کنند. آزمون‌های سلامت و بهداشت که برای گوشت‌های وارداتی انجام می‌پذیرد، بخش مهمی از فعالیت گمرک برای تایید این محموله‌ها است. به صورت کلی، مقصد اصلی صادرات گوشت قرمز به ایران، کشورهای آسیای میانه و کشور استرالیا معرفی شده است.

برای صادرات شیشه با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

نکات مهم درباره صادرات گوشت

برای صادرات گوشت و نیز واردات آن، قوانین سختگیرانه‌ای گمرکی وجود دارد، گوشت یک ماده غذایی است و باید سلامت آن از هر نظر تایید گردد. از آن جایی که گوشت از دام زنده تامین خواهد شد هر گونه بیماری و عارضه‌ای در بدن دام، باعث  بیماری‌هایی در بدن مصرف کنندگان  گوشت خواهند شد.

برای آشنایی با بهترین کالا برای صادرات کلیک کنید

 از دیگر نکات مهم در صادرات انواع گوشت، دریافت مجوزها و تاییدیه‌های ضروری از طرف سازمان غذا و دارو و سازمان بهداشت است. مشتریان خارجی که گوشت را از کشور ما می‌خرند، توقع دارند که بسته‌بندی‌ها، استاندارد و ریشه‌ای باشند و نیز سلامت گوشت‌ها از هر لحاظ تامین شود. این موضوع برای واردات گوشت به ایران نیز وجود دارد.

برای صادرات به عراق با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 از دیگر عواملی که حجم تجارت انواع گوشت به کشورهای متفاوت را تحت تاثیر قرار می‌دهد، وجود قوانین گمرکی، تعرفه‌های صادرات، تغییرات قیمت ارز و قیمت تمام شده برای گوشت بسته‌بندی شده است. در صورتی که گوشت تولید شده در داخل بتواند در ابتدا بازار مصرف کنندگان داخل کشور را تامین نمایند، می‌توان گفت فزونی آن ظرفیت صادرات را دارد.

برای صادرات به ارمنستان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

نکات مهم درباره صادرات گوشت
نکات مهم درباره صادرات گوشت

زمانی که برای گوشت گوسفندی در بازار داخلی قیمت مناسبی تعیین شود، یک مزیت رقابتی برای آن ایجاد خواهد شد. با در نظر گرفتن بازار مورد نظر در کشورهای مختلف برای صادرات انواع گوشت از ایران، کمک می‌کند پیشرفت صادرات با نظم و ترتیب بیشتری پیش برود.

برای صادرات انار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 بزرگترین مسئله‌ای که در صادرات گوشت وجود دارند، قیمت‌گذاری است. تغییرات قیمت دلار و تحریم‌ها، عوامل دیگری هستند که در این بازار را به شدت با نوسان و تغییر رو به رو شده‌اند.

برای صادرات پسته با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

صادرات گوشت با وانیکس

گوشت از مواد غذایی پر مصرف در تمام جهان است. اما برخی از کشور دچار کمبود دام هستند و ناچار به واردات گوشت از دیگر کشورها هستند. در سال های گذشته به علت کمبود دام در کشور صادرات به کشورهای دیگر ممنوع اعلام شد، اما در تیر ماه سال ۱۴۰۰ صادرات گوشت آزاد شد اما مشروط به اجرای قوانینی که در متن گفته شد.

برای صادرات به دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 شرکت بازرگانی وانیکس  با ۱۱ سال سابقه در زمینه صادرات و واردات این افتخار را دارد که تجار و بازرگان محترم کشور را در این زمینه همراهی و همکاری نماید. شرکت بازرگانی وانیکس جهت رفاه حال تجار و بازرگانان چک ضمانت شرکت را تقدیم می‌کند. همکاران ما در بخش پشتیبانی به صورت شبانه‌روزی پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهند بود. امید است توانسته باشیم قدمی هرچند کوچک در زمینه صادرات کشور برداشته باشیم.

برای صادرات تابلو فرش با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

۵/۵ (۱ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

36 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست