آیا صادرات سیمان آزاد است؟

از مهمترین مصالح ساختمان‌سازی سیمان است که نقش بسیار خوبی در سازه‌های محکم به جا می‌آورد‌. علاوه بر این سیمان در ساختمان‌سازی و در اجرای طرح‌هایی همچون راه‌سازی، سیستم‌های لوله کشی، ساخت فونداسیون و… هم کاربرد خواهد داشت. در ایران این ماده عمرانی به وفور یافت می‌شود و صادرات سیمان رونق خوبی برای تاجران دارد. در ادامه به این موضوع میپردازیم که آیا صادرات سیمان آزاد است؟

واردات کالا با وانیکس تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳– ۰۹۱۹۴۷۰۶۰۳۵

صادرات سیمان

سیمان ترکیبی از آهک ‌و سایر موادی است که در برابر آب و هوا ساختاری سخت و منسجم را به وجود می‌آورد. میزان منابع بسیار سیمان کشور و تقاضای زیاد برای خرید این ماده سخت باعث شده است که ایران در لیست برترین کشورهای تولیدکننده سیمان در سراسر دنیا قرار بگیرد؛ قسمت بسیار زیادی از صادرات سیمان کشورمان به کشورهای همسایه حاشیه خلیج همیشه فارس و اوراسیا ارسال می‌گردد. بیشترین مقدار صادرات کشور از آن کشور عراق می‌شود.

برای واردات کالا از چین با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

با نظر به اهمیت بسیار سیمان تولید کشور از محبوبیت خوبی در بازار سایر کشورها برخوردار است، به عبارتی ویژگی‌های گوناگونی در آسان نمودن این امر دخیل هستند. کیفیت سیمان صادراتی و کارکرد مطلوب آن در مباحث متنوع نقش پر اهمیتی را در شناختن سیمان تولید ایران به دیگر کشورها ایفا می‌نمایند. لازم است بگوییم به علت در دسترس بودن و اینکه به راحتی می‌توان مواد اولیه این ماده را تهیه کرد با مشکلات چندانی مواجه نبوده است، می‌تواند صادراتی پرسود برای تجار باشد.

برای صادرات به قطر با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

بیشترین مقدار صادرات سیمان تولید کشور  در ۱۰ سال گذشته به طور تقریبی ۱۹ میلیون بوده است. امروزه با افزایش ظرفیت مازاد کشور در عرصه تولیدات سیمان با کیفیت و نیز درایت مسئولین در این عرصه پیش بینی می‌شود تا سال ۱۴۰۴ بیش‌ از ۹۰ میلیون تن از سیمان سایر کشورهای آسیا و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر خواهد شد. آنچه که در ادامه مطلب آیا صادرات سیمان آزاد است؟ خواهید خواند:

 • صادرات سیمان آزاد است اما به مشروط
 • مراحل صادرات سیمان
 • مجوزهای مورد نیاز برای صادرات سیمان
 • بهترین کشورها برای صادرات سیمان
 • صادرات سیمان با وانیکس

صادرات سیمان آزاد است اما به مشروط

به علت نوسان‌های زیادی که در قیمت سیمان صورت گرفت، طرح آزادسازی سیمان در بورس کالا انجام و در پی آن صادرات کالا به سایر کشورها نیز آزاد شد. بر طبق گفته‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت صادرات سیمان آزاد است اما مشروط به اینکه تجار و صادر کنندگان محترم به تعهدات داخلی خود عمل کرده باشند.

برای صادرات صنایع دستی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

وزارت صمت در ابتدا تولیدکنندگان را در بازار داخلی و بازارهای خارجی بررسی می‌کند؛ سپس اگر تعهداتی وجود نداشته باشد آنها را در لیست صادرکنندگان مجاز قرار خواهند داد. به عبارتی هر چند وقت یکبار لیستی در اختیار گمرک کشور قرار می‌گیرد که نام شرکت یا اسامی صادرکنندگانی است، که می‌توانند کالا صادر نمایند.

برای صادرات پلاستیک با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

صادرات سیمان آزاد است اما به مشروط
صادرات سیمان آزاد است اما به مشروط

گفتنی است تا هنگامی که وزارت صنعت، معدن و تجارت کشور شرکتی را حذف نکند یا ممنوعیت دائم ندهد، آن‌ شرکت می‌تواند به فعالیت خود در زمینه صادرات و واردات محصولات ادامه دهد. البته نیاز است بدانید طبق نامه‌ای که توسط وزارت صمت به گمرک ارسال شده است صادرات این کالا به صورت پاکتی آزاد اعلام شده است.

برای صادرات زعفران با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

مراحل صادرات سیمان

همیشه برای انجام کاری در ابتدا نیاز است به انجام مراحل و چگونگی کار اطلاع داشته باشیم، بنابراین صادرات در عرصه مصالح ساختمانی نیز نیازمند طی مراحل قانونی برای انجام یک تجارت موفق الزامی است.

برای صادرات به کویت با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

پشت سر گذاشتن این مراحل بیشتر جنبه قانونی دارد، مراحل اولیه همچون دریافت سفارش تا تسوی ه و ترخیص کالا از گمرک بایستی توسط صادرکننده محصول انجام پذیرد. بعضی از مراحل صادرات از مبدا ایران به سایر کشورهای همسایه با توجه به قوانین کشور مقصد متفاوت می‌باشد.

برای صادرات به عمان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

مراحل صادرات سیمان
مراحل صادرات سیمان

در مجموع؛ روال آن به طور ترتیبی در برگیرنده؛ دریافت سفارش از جانب کشور مبدا، صدور پیش فاکتور از طرف خریدار، قرارداد دو طرفه خریدار و صادرکننده محصول، شروع تولید سیمان به میزان مشخص شده در قرارداد، تعیین قیمت سیمان و سپس اقدام به جهت اخذ مجوز صدور محصول، انجام مسائل گمرکی و حمل و نقل کالا، گواهی عدل بندی یا به عبارتی مشخصات بار، تسویه هزینه‌های باقی مانده و در آخر ترخیص کالا از پایانه گمرک مرزی ایران خواهد بود.

برای صادرات شیشه با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

با در نظر گرفتن موضوع سرمایه‌گذاری در این زمینه، همانطور که گفتیم دارای ریسک کمتر اما بازدهی بالا و خوبی است. به همین خاطر سودآوری صادرات محصولی مانند سیمان باید بر طبق قانون وزارت صمت، صادرات سیمان، فولاد و برخی از مصالح ساختمانی از پرداخت مالیات و تعرفه‌های بالا و سنگین گمرکی معاف می‌باشند.

برای آشنایی با بهترین کالا برای صادرات کلیک کنید

مجوزهای مورد نیاز برای صادرات سیمان

برای صادرات در ابتدا نیاز است مجوزهای لازم را کسب نمایید تا بتوانید به سهولت بار خود را از گمرک کشور ترخیص و صادر نمایید. در مرحله اول نیاز است کارت بازرگانی  را از وزارت سمت دریافت نمایید، سپس جواز عبور محصول را از وزارت بازرگانی و لیست اظهار کالا را اخذ کنید، مجوز BV از کارخانه تولید کننده سیمان دریافت نمایید، مدارک بیمه و حمل و نقل کالا، مجوز استاندارد محصول، تهیه برچسب‌های محصول به زبان انگلیسی و زبان ملی کشور مد نظر جهت صادرات، در مرحله آخر مجوز صادرات محصول را به کشور مورد نظر را از گمرک کسب کنید.

برای صادرات به عراق با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

بهترین کشورها برای صادرات سیمان

در این قسمت قصد داریم بهترین کشورها برای صادرات سیمان را به شما معرفی نماییم.

 • ترکیه: در سال‌های گذشته مروادات تجاری ایران و ترکیه در عرصه صادرات و واردات کالاهای غیرنفتی گسترش یافته است. بر طبق شاخص‌های اعلام شده توسط وزارت صمت میزان قابل توجهی از سیمان کشور به ترکیه صادر شده است. اما باید در نظر داشت که ترکیه همانند سایر کشورها برای تجار ایرانی از قوانین خاصی پیروی می‌کنند که بهتر خواهد قبل از اقدام این احکام و قوانین اطلاع یابید.

برای صادرات حبوبات با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 • پاکستان: علیرغم همسایگی کشورمان با پاکستان اما باید گفت بیشترین مقدار تقاضای این کشور توسط هند، چین، آمریکا، عربستان و امارات تامین می‌گردد. و ایران نقش کمی در صادرات محصول به کشور دارد. با توجه به کمبود امکانات پاکستان و نیاز مبرم آنها به مصالح ساختمانی، تجار و بازرگانان کشور می‌توانند پاکستان را به عنوان یک بازار کم رقیب و پرسود بشناسند و از راه زمینی به صادرات سیمان به این کشور بپردازند.

برای صادرات به ارمنستان با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 • بهترین کشورها برای صادرات سیمان
  بهترین کشورها برای صادرات سیمان

  عراق: با افزایش تعرفه‌های واردات کالا در پی مسائل سیاسی واردات سیمان به عراق متوقف شد. اما با پیگیری و مروادات مسئولین با کشور عراق به دنبال آزاد سازی صادرات سیمان به علت نیاز شدید و گسترش زیر ساخت‌ها، صادرات به این کشور باز از سر گرفته شد.

برای صادرات انار با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

 • گرجستان: با وجود تحریم‌ها و قوانین سخت‌گیرانه گرجستان برای کالا‌هایی که از جانب کشورمان صادر می‌شد صادرات این محصول به گرجستان روند نزولی پیدا کرد‌. اما به علت نبود امکانات کافی در گرجستان، دولت این کشور اجبار به واردات این محصول از دیگر کشور‌ها را داشته‌اند. با این حال گرجستان بهترین مقصد برای صادرات محصولی همانند سیمان به اروپا است. تجار و بازرگانان ایرانی با داشتن یک شریک خوب در این کشور می‌توانند در این تجارت پرسود سهیم باشند.

برای صادرات پسته با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

صادرات سیمان با وانیکس

صادرات این محصول می‌تواند یک تجارت پرسود باشد، چرا که کشور ما منبع ذخایر آهک بیشمار است هم‌چنین سیمان تولید شده ایران از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است‌. ضمن اینکه سیمان از محصولاتی است اکثر کشورها خواهان آن می‌باشند.

برای صادرات به دبی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

شرکت بازرگانی وانیکس با ارائه خدماتی همچون ارائه چک تضمین ازسوی شرکت به جهت جلب رضایت هرچه تمام‌تر تجار و بازرگانان محترم و حمل و نقل کالا به صورت هوایی و دریایی، با بیش‌ از ۱۱سال تجربه در زمینه حمل و نقل بین المللی محصولات این افتخار را دارد که شما را تا پایان مراحل صادرات سیمان همراهی نماید. همان ما در بخش پشتیبانی شرکت وانیکس شبانه روزی پاسخ‌گوی سوالات شما عزیزان خواهند بود.

برای صادرات تابلو فرش با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید

۰/۵ (۰ نظر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید تلفن : ۰۲۱۸۸۸۵۲۰۱۳

36 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست