آموزش بازرگانی تجهیزات پزشکی

قصد داریم تا در این مقاله، آموزش بازرگانی تجهیزات پزشکی را در اختیار شما قرار دهیم. اگر قصد دارید به این حوزه وارد شوید، در ادامه با ما همراه باشید و خواندن این مقاله‌ کاربردی را ازدست ندهید.

مراحل دریافت کد IRC

از گذشته، واردات کالاهای پزشکی از چین، نیازمند دریافت کدی است که به آن کد IRC گفته می‌شود. بعد از این که کارشناس مربوطه  کد را تایید کرد، کد  IRC به دست شرکتی می‌رسد که قرار است کالاها را وارد کند. شایان ذکر است که انجام این مراحل بدون داشتن این کد امکان‌پذیر نخواهد بود.

 

 

مراحل دریافت کد IRC
مراحل دریافت کد IRC

سخت‌ترین مرحله دریافت تاییدیه از اداره تجهیزات پزشکی است و باید صبر زیادی داشت‌ تا تایید گردد. نکته ای که باید‌ به آن توجه کنید این است که، برای  بازرگانی تجهیزات پزشکی و‌ کسب اطلاعات در زمینه دریافت کد تایید به افراد آگاه مراجعه کنید. چرا که دریافت اطلاعات غلط روند کار‌های شما را کندتر کرده و‌‌ شما را با مشکل مواجه می‌کند.

واردات لوازم پزشکی

صنعت پزشکی نقش مهمی در جامعه ایفا می‌کند‌ و همان‌طور که می‌دانید تجهیزات پزشکی نقش مهمی در تامین سلامت بشر دارند و بدون وجود آن‌ها طبابت ممکن نیست. از آنجایی‌که کیفیت تجهیزات پزشکی حائز اهمیت است، طبیعی است که ورود آن‌ها به کشور نیز آسان نباشد. واردات باید از طریق شرکت‌های تخصصی باشد. چون این کشور‌ها راه و چاه این کار را به خوبی می‌دانند و از مشکلات احتمالی که ممکن است پیش‌روی شما قرار بگیرند، جلوگیری می‌کنند. این شرکت‌ها فعالیت‌های زیادی از قبیل انعقاد قرارداد  با بیمارستان، شرکت،‌پخش و تولید لوازم پزشکی،توزیع لوازم پزشکی، خدمات پزشکی دارند.

واردات لوازم پزشکی

 

 

 

لازم است بدانید که برخی شرکت‌ها به صورت مستقیم وارد‌کننده تجهیزات پزشکی هستند اما برخی نیز به روش غیرمستقیم فعالیت می‌کنند. یعنی فردی را انتخاب می‌کنند و آن شخص به تنهایی مسئولیت واردات را قبول می‌کند. قاعدتا این شخص دوره‌های مربوط به آموزش بازرگانی تجهیزات پزشکی را گذرانده و اطلاعات کافی در این زمینه دارد.

آمار واردات تجهیزات پزشکی

هیچ‌کالایی قبل از صدور مجوز توسط اداره قرارداد با بیمارستان وارد کشور نمی‌شود. این اداره بعد از انجام بررسی‌های لازم این مجوز را صادر می‌کند. یکی از موارد بررسی، تایید صلاحیت شرکتی است که قصد واردات تجهیزات‌ پزشکی دارد. توجه داشته باشید که بدون داشتن مجوز هیچ شرکتی نمی‌تواند در زمینه واردات تجهیزات پزشکی فعالیت کند و این‌کار عملا غیرقانونی است. انجام‌ یک‌سری مراحل برای دریافت مجوز لازم است که در ادامه شرح خواهیم داد.

در مرحله اول حتما باید وارد سایتی با نشانی اینترنتی Www.Imed.Ir  شوید.

آمار واردات تجهیزات پزشکی

 

 

 

بخشی تحت عنوان سامانه تجهیزات پزشکی را ملاحظه خواهید کرد که می‌توانید از این قسمت آیکون مربوط به ثبت‌نام را انتخاب نمایید. از شما خواسته می‌شود که یک‌سری اطلاعات را در این بخش وارد کنید. بعد از وارد کردن اطلاعات لازم درخواست شما برای ثبت شرکت ثبت می‌شود. بعد از دریافت رمز عبور و نام کاربری، باید وارد قسمت ورود و ترخیص از گمرک شوید. امکان چاپ کد رهگیری بعد از بارگذاری مدارک در سایت وجود دارد. با توجه به استان محل زندگی، نسخه چاپ شده اطلاعات را در اختیار اداره تجهیزات سازمان غذا و دارو محل زندگیتان قرار دهید. در نهایت بعد از انجام تمام این مراحل، نوبت به بازرسی انبارمی‌رسد.

سود تجارت و واردات تجهیزات پزشکی

آموزش بازرگانی تجهیزات پزشکی اهمیت زیادی دارد. چرا که تجهیزات پزشکی سود زیادی را برای وارد‌کنندگان به ارمغان می‌آورند. اما وارد شدن به این حوزه، نیازمند سرمایه‌گذاری زیادی است و هرکسی نمی‌تواند از عهده آن بربیاید. به نظر می‌رسد اکثر کسانی که در حرفه فعالیت می‌کنند، در رشته‌های مرتبط مثل پزشکی تحصیل کرده‌اند و به همین‌جهت آشنایی کافی با لوازم و تجهیزات پزشکی دارند.

کدام کشور‌ها تولید کننده تجهیزات پزشکی هستند؟

کشور‌هایی مثل ترکیه، ایتالیا و فرانسه در زمینه ساخت تجهیزات پزشکی فعالیت دارند. این کشور‌ها تمایل به همکاری با شرکت‌های ایرانی را دارند. از آن‌جایی که سود‌آوری این کار به دلیل اختصاص ارز دولتی بالاست، تجارت تجهیزات پزشکی و واردات آن‌‌ها به کشور در حال پیشرفت می‌باشد.

واردات تجهیزات پزشکی از طریق شرکت وانیکس

شرکت ‌وانیکس با تجربه فراوانی که در حوزه واردات محصول از کشور‌های مختلف جهان دارد، می‌‌تواند انتخاب خوبی برای اشخاص علاقه‌مند به حوزه واردات کالاهای پزشکی باشد. شرکت وانیکس انتخابی خوب برای واردات تجهیزات پزشکی باکیفیت می‌باشد.

سخن پایانی:

این مقاله به تجهیزات ‌پزشکی‌، نحوه واردات آن‌ها و اطلاعاتی پیرامون این حوزه اختصاص داشت. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات مورد نیاز خود را پیرامون‌‌آموزش بازرگانی تجهیزات پزشکی به دست آورده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *