آخرین ملکه چین چه کسی بود

آخرین ملکه چین چه کسی بود ؟ تسوهسی آخرین ملکه‌ای بود که بر کش.ر چین حکومت کرد. او زنی استثنائی بسیار باهوش، با استعداد و ثروتمند و دارای شخصیت بسیار پیچیده‌ای بود. وی در مخالفت و لجبازی مشهور بود. به نوعی که توصیف تمام جوانب و شخصیت قطعی او خیلی دشوار است. در دورانی که او زندگی می‌کرد نقطه ی عطفی در تاریخ کشور چین محسوب می‌شود. و کشور به درگیری و مناقشه با بیگانگان از راه نظامی کشیده شده بود. در ان زمان انجام یک سلسله اصلاحات و رفورم های دسته جمعی پرهیز ناپذیر بود.

واردات کالا با وانیکس تلفن :  ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰  – ۰۹۱۹۴۷۹۴۶۶۷

آخرین ملکه چین
آخرین ملکه چین

تلفن : ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰

واردات از چین

خرید از چین

خرید از علی بابا

خرید یوان چین

آموزش واردات از چین

تسوهسی طرز فکر محافظه کارانه و در عین حال عدم وابستگی به کسی را در خود حفظ می‌کرد. دشمنانش از او به شدت می‌ترسیدند. و از او به شدت نفرت داشتند. آنها دوستان او را سرزنش می کردند و از احترام به تسوهسی بر حذر می‌داشتند. نویسندگان آن زمان که درباره‌ی او ثبت و نوشتار کردند او را با برداشت‌های بسیار نا مطلوبی توصیف کرده‌اند. گرچه برخی نیز بصورت خیلی غرض آلود و کینه جویانه با او برخورد داشته‌اند. او برای کشور چین ملکه‌ی بزرگی بود. گرچه دارای صفات و خواص خوب و بدی بود. اما در واقعیت این صفات را در مقیاس و شاخص اساطیری و افسانه‌ای در خود داشت. در مقاله آخرین ملکه چین با تیم وانیکس همراه باشید.

برای واردات کالا از چین با وانیکس در سریع‌ترین زمان و با کمترین هزینه کلیک کنید.

در مقاله آخرین ملکه چین به موضوعات زیر می‌پردازیم:

  • خلاصه‌ای از زندگی آخرین ملکه چین
  • ‌خلاصه‌ای از زندگی نخستین ملکه چین
  • چگونگی پیدایش وو زتیان
  • واردات کالا از کشور چین با شرکت وانیکس

خلاصه‌ای از زندگی آخرین ملکه چین

وی با هر شکل نوآوری تا آنجا که می‌توانست مخالفت شدید می‌کرد. زیرا بنیاد‌های کهن را از هر چیز نویی مناسب‌تر می‌دید. اما با این حال زمانی که متوجه می‌شد تغییرات و تحوالات پرهیز ناپذیر است نسبت به رویه موافقت می‌کرد. در مجموع مردم آن زمان او را دوست داشتند. البته انقلابیون و مردم سخت گیر از وی خوششان نمی‌آمد چون بر این باور بودند که روند پیشرفت در کشور خیلی کند و آرام است. آن ها از او نفرت داشتند و متقابلا ملکه نیز با همان شکل نفرت خود را به آن ها نشان می‌داد. دهقانان و طبقات محروم ساکن شهرهای کوچک به او احترام خاصی می‌گذاشتند. ده سال پس از مرگ وی همچنان در روستاها مردم معتقد بودند او زنده است و وقتی که خبر مرگ او را می‌شنیدند گرفتار ترس می‌شدند. آنها با ناراحتی فریاد می زدند حالا چه کسی از ما روستاییان پشتیبانی خواهد کرد؟ او قبل از انقلاب کمونیستی و انقراض سلسله‌ی به قدرت رسید.

برای خرید از علی بابا با وانیکس در سریع‌ترین زمان و با کمترین هزینه کلیک کنید.

وقتی که نارضایتی عمومی جامعه و فشار‌ها به وسیله پادشاهان به مردم وارد می‌شد. زمانی که میسیونرهای تندرو مسیحی در که ظاهرا با نیت نیکوکاری و مسائل خیریه وارد کشور چین شدند و کارشان به پشتیبانی از تبهکاران جامعه کشید تا آن جا که حتی بچه ها چینی را به عنوان بی سرپرست خریداری می‌کردند تا آنان را به آیین مسیح در آوردند. زمانی که تاریخ آن دوران را می‌خوانیم و می‌شنویم که چگونه بازرگانان و سوداگران باختری وارد شدند و سرانجام کار به دخالت نظامی و حملات ناوهای جنگی آنها به سواحل چین کشید. در آن زمان می‌توانیم به مشاهده‌ی استعماری کشورهایی مانند بریتانیا، فرانسه، آلمان‌ها، پرتقالی‌ها، بلژیکی ها، ایتالیایی ها، ژاپنی ها، اسپانیایی ها و در آخر روس های تزاری پرداخت.

خلاصه‌ای از زندگی آخرین ملکه چین
خلاصه‌ای از زندگی آخرین ملکه چین

می توان به فسادهای مالی، ارتشاء، هرزگی و فساد جنسی، اعمال نفوذ و به رخ کشیدن قدرت خواجگان دربار در کیلیه امور کشوری به نحوی که بیشتر امپراتوران هیچ کاره بودند و آن ها در پشت پرده برای کشور تصمیم گیری می‌کردند. و نیز از فشار‌هایی که والیان برای گرفتن مالیات‌های بسیار سنگین به دهقانان چینی وارد می کردند تا ابنیه و کاخ های تفریحی برای امپراتور بپا کنند. وجود بساط تریاک‌کشی در تمامی قسمت های دربار. حکومت وحشیانه و سرکوب مردم. دسیسه و توطئه چینی در دربار، شورش تای پینگ که در ۱۸۵۰ میلادی درگرفت و تا ۱۵سال ادامه یافت، شورش باکسرها، باور ملکه‌ی وقت چین به جادو و ورد خواندن، از اقدامات میسیونرهای مذهبی و باختری که تا میزان تیراندازی به مردم از بالای مناره‌ی کلیسا ها پیش رفت پی برد و در این زمان بود که تسوهسی به قدرت رسید و تمامیه این مشکلات را حل و فصل کرد. همانطور که اشاره کردیم او حامیه ظعیفان بود و قانون را برای روستاییان و ظعیفان بپا کرد.

برای فورواردر از چین با وانیکس در سریع‌ترین زمان و با کمترین هزینه کلیک کنید.

‌خلاصه‌ای از زندگی نخستین ملکه چین

ملکه زتیان تنها زن در کل تاریخ کشور چین باستان بود که به عنوان امپراتریس فرمانروایی کشور را دارا بود. او عضو سلسله‌ی تانگ بود و به مدت ۲۵ سال به عنوان نایب السلطنه مستبد در سلسله تانگ (۶۱۸–۹۰۷) حکومت کرد. و بعد به عنوان یکی از امپراتوران تأثیرگذار و بحث‌ برانگیز کل تاریخ کشور چین تبدیل شد. وو زتیان ملکه چین بود. که به‌ صورت غیر رسمی به عنوان امپراتریس همسر، قدرت واقعی و نیرومند پشت امپراتور برای همسرش امپراتور گائوزونگ و بعدا به‌ صورت کاملا رسمی به عنوان امپراتریس دو اگر و نایب السلطنه تام‌ الاختیار برای پسرانش امپراتور ژونگ زونگ و امپراتور رویزونگ و بعد از آن به عنوان امپراتریس فرمانروای بر حق خود در سلسله ژو به صورت یک نفره بر کشور چین حکومت کرد.

وی نخستین زنی بود که امپراتور کشور چین شد. میان سال‌های ۶۶۵ تا ۶۹۰ میلادی به جای شوهر و پسرانش و به عنوان نایب‌ السلطنه به مدت ۲۵ سال بر کشور چین فرمانروایی کرد و عملا حاکم اصلی کشور چین بود. وو زتیان سپس در تاریخ ۱۶ اکتبر سال ۶۹۰ میلادی، دودمان تانگ را به پایان رسانید و دودمان ژو را پایه ریخت و خود را امپراتریس فرمانروای مقدس و خدای هو آنگدی خواند و به صورت مستقلانه و یگانه قدرت را در دست گرفت. کاری که پیش از او هم معمول بود ولی نه به دست یک ملکه.

‌خلاصه‌ای از زندگی نخستین ملکه چین
‌خلاصه‌ای از زندگی نخستین ملکه چین

چگونگی پیدایش وو زتیان

ظهور وو تیان به قدرت زمانی شروع شد که وی از معبد گانی در سال ۶۵۰ میلادی بازگشت و به عنوان معشوقه امپراتور گائوزونگ خدمت کرد. در این مدت او محبت کامل امپراتور را بدست آورد و رقبایش به نام ملکه وانگ و بانو شیائو را با فتنه از بین برد و تبدیل به ملکه اصلی چین شود. پس از عروسی وی با امپراتور گائوزونگ در سال ۶۵۵ میلادی، ظهور امپراتریس وو سریع تر شد. یک زن قوی، باهوش، پر انرژی، حیله‌گر، کاریزماتیک و فرهیخته که از اعتماد و علاقه مطلق همسر قدرتمند خود بصورت کامل برخوردار بود. ملکه وو تیان قدرتمندترین و تأثیرگذارترین زن دربار در دوره‌ای بود که امپراتوری تانگ در اوج قدرت و شکوه خود بود. او بر خلاف همسرش از نظر سیاسی بسیار توانا و ظالم بود، و همچنین در اداره کشور قاطعانه تر و پیشگیرانه تر از همسرش عمل می‌کرد. مورخین می پندارند که بیش از هجده سال قدرت واقعی پشت تخت و چهره حاکم بوده است.

برای آموزش واردات از چین تا کسب درآمد بالا با وانیکس و معرفی بهترین و پرسودترین کالاها برای واردات کلیک کنید.

او غالبا در زمان حضور امپراتور در دادگاه حضور می یافت و از پشت پرده جلسات را بصورت کامل تماشا و گوش می کرد. و بیشتر تصمیمات را برعهده داشت و همچنین امپراتور به سلیقه او عمل می کرد. حتی زمانی که امپراتور ناخوش احوال بود، به طور مستقل دادگاه را شخصا برگزار می کرد. او به عنوان مسئول مهر مخصوص امپراتوری به وی در امور مهم مملکتی کمک های شایان ذکری می‌کرد، که دلالت بر اینکه تعیین و رضایت او قبل از صدور هرگونه اسناد و دستورات اعتبار بالای قانونی دارد. به ملکه و افتخارات و امتیازات خاصی اعطا شد که هیچ یک از ملکه‌های های چینی از قبل یا بعد از آن برخوردار نبودند. بعد از مرگ گائوزونگ، ملکه وو تیان به عنوان امپراتریس دواگر و نایب السلطنه قدرت را به طور مستقل و تک نفره فتح کرد و هفت سال بعد، وی تاج و تخت را در سلسله ژو خودش به دست گرفت و تنها امپراتور غیر مرد در کل تاریخ کشور چین شد.

کارهای مهمی که در تاریخ دوره رهبری سیاسی و نظامی وو زتیان است شامل گسترش عمده امپراتوری کشور چین ( گسترش آن به مراتب فراتر از محدودیتهای ارضی قبلی چین بود ) در اعماق آسیای میانه و درگیر شدن در یک سری جنگها در شبه جزیره کره امروزی است که در ابتدا متحد آن با شیلا علیه گوگوریو شد. و بعد از آن علیه شیلا بر سر اشغال قلمرو گوگوریو سابق شد. در داخل کشور چین ، علاوه بر پیامدهای مستقیم مبارزه وی برای به دست آوردن و حفظ قدرت عالی ، رهبری وو تیان منجر به تأثیرات مهمی در رابطه با طبقه اجتماعی در جامعه کشور چین و در رابطه با حمایت دولت از مکتب های تائوئیسم ، بودائیسم، آموزش و ادبیات چینی شد. وو زتیان همچنین تأثیرات برجسته‌ای بر مجسمه لانگمن گروتو و ( بی حرف ) در مقبره کیانلینگ و همچنین ساخت بعضی از بناهای مهم و ریخته گری های برنز داشت.

چگونگی پیدایش وو زتیان
چگونگی پیدایش وو زتیان

واردات کالا از کشور چین با شرکت وانیکس

شما تاجران و بازرگانان ایرانی می‌توانید کالای مورد علاقه خود را از طریق شرکت‌های مورد اعتماد که در کشور چین دارای دفاتر قانونی و معتبر و همچنین انبار هستند وارد کنید. شرکت وانیکس یکی از همین شرکت های مورد اعتبار و اطمینان در میان تجار می باشد. شرکت وانیکس واردات را به خودیه خود انجام می‌دهد. شرکت بازرگانی وانیکس ارائه دهنده خدمات وارداتی از صفر تا صد می‌باشد. شما می‌توانید واردات خود را از ۲ کشور چین و دبی انجام دهید. واردات کالای مورد علاقه به وسیله شرکت بازرگانی وانیکس دارای ضمانت صد در صدی کالا می‌باشد. به این صورت که شما در زمانی که قرارداد واردات هر کالایی را با شرکت تجاری و بازرگانی وانیکس می‌بندید، چک ضمانت به اندازه ارزش کل کالای وارداتی خود دریافت می‌کنید.

درباره وانیکس

شرکت حمل و نقل بین المللی (شهریار سازان سرمستان) با نام تجاری وانیکس کمپانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ با هدف تسهیل فرآیند واردات در کشور آغاز نمود. شرکت وانیکس از انتخاب تامین کننده کالا و خرید کالا برای شما در کشورهای چین امارات و هند سپس حمل و نقل آن از کشور انتخابی و تحویل کالا درب انبار مورد نظر در کنار شما می باشد. لازم به ذکر است که به سرتاسر ایران نیز خدمات می دهد. تفاوت کار با وانیکس این است که این شرکت بازرگانی برای گارانتی به مشتریان خود ضمانت مالی معتبر و کل بار مشتری را بیمه بدون فرانشیز می‌کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

تلفن : ۰۲۱۵۲۱۶۷۰۰۰

واردات از چین

خرید از چین

خرید از علی بابا

خرید یوان چین

556 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
آموزش واردات از چین وانیکس